Ana SayfaEvBAHÇESıvı Zımpara Nasıl Kullanılır?

Sıvı Zımpara Nasıl Kullanılır?

Sıvı zımpara olarak bilinen kimyasal, kullanırken zımparaya gerek olmadığı için biraz farklıdır. Aslında sıvı zımpara, hızlı bir şekilde bitirmeniz gereken bir boya işiniz varsa, zımparalamaya kolay bir alternatiftir. Doğru uygulanırsa, sıvı zımpara, boyalı yüzeydeki dış parlaklık tabakasını kaldıracak ve yeni boyanın yapışması için gerekli olan kaba ve pürüzlü bir yüzey oluşturacaktır.

Boyamak istediğiniz duvarı ılık su ve az miktarda sabunla yıkayın. Bulaşık sabunu veya el sabunu yeterlidir. Duvardaki kiri tamamen çıkardığınızdan emin olun.

Zımpara Kağıdı İle Yapabileceğiniz 12 Farklı Şey

Duvarı temiz bir bezle tamamen kurulayın. Herhangi bir kalıntı nemi sıvı zımparanın etkinliğini etkileyebilir, bu nedenle kurutma işlemi sırasında dikkatli olun. Duvarın kendi kendine kurumasına da izin verin.

Sıvı zımparayı uygulamak için tüy bırakmayan bir bez kullanın. Sıvı zımparayı bezin üzerine koyun ve “zımparalamak” istediğiniz bölgelere sürün.

Talimatlarda belirtilen süre boyunca sıvı zımparayı duvarda bekletin. Sıvı zımparanın dış parlaklık tabakasında aşınması için gereken süre markaya göre değişiklik gösterebilir.

Boya Rulosu İzleri Nasıl Onarılır?

Yüzeyi başka bir temiz, tüy bırakmayan bezle kurulayın veya sıvı zımparayı yıkayın. Farklı sıvı zımpara kağıdı markalarının farklı temizleme yöntemleri olduğundan, şişe üzerindeki etiketi okuyun.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler