Ana SayfaEvÇamaşır Makinesinde Fazla Deterjan Nasıl Temizlenir?

Çamaşır Makinesinde Fazla Deterjan Nasıl Temizlenir?

Giysilerinizde ve çamaşır makinesinin içinde aşırı köpüğü olması, deterjanı fazla koyduğunuz anlamına gelir. Giysileri temizlemek için yeterli deterjan kullanmak önemli olsa da, çok fazla deterjan kullanımı, çamaşırların sertleşmesine ve cildi tahriş etmesine neden olabilir. Tıpkı diğer beyaz eşya gibi çamaşır makinenizin de özellikle çok fazla deterjan kullandıktan sonra temizlenmesi gerekir. Evde yaygın olarak bulunan basit malzemeleri kullanarak çamaşır makinesinde çok fazla deterjandan kurtulabilirsiniz.

Mümkün olduğu kadar fazla deterjan kalıntısı ve köpüğü çıkarmak için çamaşır makinesinin içini kuru bezle silin. Çamaşır Deterjanı Kullanabileceğiniz 7 İlginç Alan

Beyaz sirke, çamaşır makinesinin içindeki deterjan kalıntılarını parçalayarak temizler. Çamaşır makinesini suyla doldurun. 2 bardak beyaz sirke ekleyin.

Çamaşır makinesini tam devirde çalıştırın. Sirke, durulama maddesi görevi görür ve fazla deterjan kalıntısının parçalanmasına ve atılmasına yardımcı olur.

Sirke kokusunu gidermek ve kalan deterjan kalıntılarını temizlemek için çamaşır makinesini ikinci bir durulama döngüsünde çalıştırın. Çamaşır Deterjanını Kuvvetlendirmenin Yolları

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
458TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler