Ana SayfaEvSivrisinekleri Kovan Evdeki Malzemeler

Sivrisinekleri Kovan Evdeki Malzemeler

Sıcak aylarda balkonunuzda, verandanızda veya arka bahçenizde daha fazla zaman geçirirseniz, büyük olasılıkla bir noktada sivrisineklerle karşılaşacaksınız. Ve muhtemelen hepimizin hemfikir olabileceği bir şey var: bunlar baş belası.

Ticari sivrisinek kovucuların birçoğu DEET olarak bilinen ve toksik yan etkilere sahip olabilen bir kimyasal içerir. Sivrisinekleri kovmak için evinizde bulunan maddeleri kullanın. Sivrisineklerden Etkili Şekilde Korunmanın 9 Doğal Yolu

Yumuşatıcılar

Yumuşatıcı çamaşırlarınıza sadece taze bir koku bırakmakla kalmaz, aynı zamanda sivrisinekleri ve diğer uçan böcekleri de uzaklaştırır. Çoğu kumaş yumuşatıcısı, lavanta ve fesleğen bitkilerinde bulunan uçucu bir bileşik olan linalool içerir. İnsanlar için linalool hoş, çiçeksi bir kokuya sahiptir. Sivrisinekler bu kokuyu sevmezler.

Vanilya özü

Sivrisinekler, vanilya özü kokusunu sevmez. Bir yemek kaşığı vanilya özü ve bir bardak suyu karıştırarak kendi böcek kovucunuzu yapın. Böceklerin ısırmasını önlemek için karışımı açıkta kalan cildinize sürün. Bu Mum Sivrisinekleri Sizden Uzak Tutacak

Uçucu yağlar

Cilde ve saça lavanta, citronella, çay ağacı ve diğer uçucu yağların uygulanması sivrisinekleri doğal olarak uzaklaştırır. Uçucu yağı zeytinyağı ile seyrelterek doğal bir böcek spreyi yapın. Çözeltiyi tüm vücudunuza uygulayın. Zaten sivrisinek ısırıklarınız varsa, uçucu yağlar kaşıntıyı yatıştırır. Yatmadan önce ısırığa seyreltilmemiş tarçın veya lavanta yağı sürün.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
459TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler