Ana SayfaAİLEBiberon Fırçası Nasıl Temizlenir?

Biberon Fırçası Nasıl Temizlenir?

Biberon fırçaları birçok şeyi temizlemek için kullanılır, ancak en çok biberon temizliği ile bilinir. Çoğu şişe fırçası, ne amaçla temizlenirse temizlensin, bir ucu plastik kıllarla kaplı esnek bir metal gövdeden oluşur. Birçok fırça, bir şişe ağzına kolayca yerleştirilebilmeleri için inceltilmiştir. Yeniden kullanmak istiyorsanız, şişe fırçalarını temizlemek çok önemlidir. Bu fırçalar düzgün bir şekilde temizlenmezse, temizlemeye çalıştığınız öğeleri fırçalarla kirletme riskiniz vardır.

Şişe Fırçası Nasıl Temizlenir?

Bir lavaboyu sıcak su ve 1 yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanıyla doldurun. Şişe fırçasını suya koyun. Cam Şişe Temizlemenin En Kolay Yolu

Fırçayı en az 15 dakika sıcak sabunlu suda bekletin. Bu, fırçaya yapışan kalıntıları gevşetecektir.

Fırçayı nazikçe taramak için temiz bir plastik tarak kullanın. Bu, kıllarda sıkışan yiyecek veya kir parçacıklarını temizleyecektir.

Fırçayı ılık veya sıcak su altında durulayın. Fırçayı temiz bir kaba veya temiz bir tabağa yerleştirin. Üzerine hidrojen peroksit dökün, peroksitin tüm kıllara bulaşmasını sağlayın.

Dezenfekte etmeye yardımcı olması için peroksitin fırça üzerinde en az 15 dakika kalmasını sağlayın. Fırçayı akan su altında durulayın ve kurumaya bırakın. Şişelerdeki Yağ, Etiket ve Kokular Nasıl Çıkarılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
460TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler