Ana SayfaEvBANYOKrom Musluktaki Çizikler Nasıl Giderilir

Krom Musluktaki Çizikler Nasıl Giderilir

Mutfak lavabosunda bulunanarmatür genellikle gözden kaçar. Cilalı krom yüzeyine çarpan ağır tencere ve tavalar bir süre sonra musluğu çizer. Çizilen ve kirlenen bir krom musluk, yeni haline geri döndürülebilir.

Ticari veya ev yapımı temizlik ürünleri kullanarak krom musluklardaki çizikleri güvenli bir şekilde gidermenin birkaç yolu vardır.

Kromu Temizlemek İçin Doğal Çözümler

Kiri kromdan çıkarmak, kromun başarılı bir şekilde parlamasına yardımcı olabilir. Lavabo armatüründen kir ve kuru yiyecek parçaları, sert su birikintileri ve diğer kalıntılar çıkarıldıktan sonra, çizikler daha kolay çıkarılabilir veya onarılabilir. Krom Musluklarda Lekeleri Giderme Yöntemi

Yarıya kesilmiş limon, sertleşmiş yağ ve sabun köpüğü katmanlarını hızla almak için kullanılabilir. Kiri ve yağı temizlemek için limonun özünü kullanmanabilirsiniz. Limon suyunu sert su birikintilerinde bir saat veya gece boyunca bırakmanız iyi olacaktır. Limondaki kalıntıyı gidermek için krom armatürü mikrofiber bir bezle silin.

Karbonat tozu ve su ile bir macun yapın ve kromun üzerine yayın, macunu en az 20 dakika ve bir saate kadar kromu temizlemek ve parlatmak için bekletin. Temiz bir mikrofiber bezle silin ve kurulayın.

Krom için Ticari Temizleyiciler

Krom yumuşak bir metaldir ve aşındırıcı temizleyicilerden kaçınılmalıdır. Mikrofiber bezler ve nazik temizleyiciler, armatürün yüzeyindeki küçük çizikleri giderirken bir krom musluğu hızla parlatabilir. Paslı Su Muslukları Nasıl Düzeltilir?

Muslukta Krom Kaplamayı Onarın

Krom musluklardaki çizikleri gidermek için armatürleri tamamen yenilemeniz gerekebilir.

Yüzey donuk olana kadar çizik alanı veya tüm armatürü kaba zımpara kağıdı ile zımparalayın. Yüzeyi astar için daha fazla hazırlamak üzere #000 çelik yün süngerle tekrar üzerinden geçmeden önce armatürü silin.

Astarın zarar görmesini istemediğiniz lavabonun tüm alanlarını bantlayın ve kendi kendine dağılan bir astar spreyi uygulayın. Onarım alanına bir kat krom boya uygulamadan önce, üreticinin talimatlarına göre spreyin kurumasını bekleyin. Krom boya kuruduktan sonra krom boyayı kapatmak için şeffaf bir kat uygulayın. Musluklarınızı Doğru Temizlemeyi Biliyor musunuz?

Kromu Korumak

Krom musluğu temizledikten ve onardıktan sonra, armatürü pırıl pırıl iyi durumda tutmak için her gün zaman ayırın. Film ve sert su birikintilerinin oluşmasını önlemek için armatürü günlük olarak mikrofiber bir bezle silin.

Haftada bir kez, bir kapta birkaç damla hafif bulaşık deterjanı ve damıtılmış su karışımıyla tüm armatürü uçtan gövdeye yıkayın. Damıtılmış su en iyi sonucu verir, böylece temizlendikten sonra daha fazla sert su birikintisi kalmaz. Çizgileri ve nemi gidermek için mikrofiber bir bezle parlatın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler