Ana SayfaEvTemizlik Malzemelerinin Maliyetlerini Düşürebilirsiniz

Temizlik Malzemelerinin Maliyetlerini Düşürebilirsiniz

Temizlik ürünleri pahalıdır ve genellikle gereğinden fazla konsantredirler. Beş kolay yöntem, temizlik malzemelerinizin biraz daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak ve ayrıca paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

1. Çamaşır ve Bulaşık Deterjanı Miktarının Yarısını Kullanın

Çamaşır ve bulaşık makinesi deterjanı genellikle süper konsantredir ve gerçek şu ki, her seferinde önerilen miktarın tamamını kullanmanız gerekmez. Çok fazla çamaşır yıkıyorsanız, önerilen çamaşır deterjanının yarısını aynı sonucu alabilirsiniz. Bulaşık yıkarken, bulaşıklarınız aşırı derecede yiyecekle yapışmıyorsa bulaşık deterjanının da yarısını kullanabilirsiniz . Bulaşık makineleri, bulaşıkları aşırı sıcak suyla temizler, bu nedenle bulaşıkların dezenfekte edilmesi için çok fazla bulaşık deterjanı gerekmez. Karıştırılmaması Gereken Temizlik Ürünleri

2. Yüzeye değil, Temizlik Bezine Püskürtün

Mutfak ve banyoda temizleyiciyi doğrudan nemli bir temizleme bezine püskürtün ve ardından yüzeyi silerek temizleyin. Yüzeye temizleyici püskürtmeniz gereken tek zaman, örneğin tavuk ve diğer etleri elledikten sonra temizlik yaparken olduğu gibi, iyice dezenfekte edilmesi gereken durumlardır. Bu yöntem toz alma konusunda da işe yarar.

3. Toz Alma için Kurutucu Kağıtları Geri Dönüştürün

Kullanılmış kurutucu kağıtları atmayın. Bunun yerine, elektronikler de dahil olmak üzere evinizdeki yüzeylerin tozunu almak için kullanın. Kurutucu kağıtlar hala yüzeyleri çizmeden tozu çekecek manyetik özelliklere sahiptir. Her Türlü Temizlik İçin Tek Bir Ürün Yapın!

4. Birden Fazla Temizleyici Yerine Çok Amaçlı Bir Temizleyici Kullanın

Birden fazla temizleme solüsyonuyla stoklamak yerine, farklı türdeki yüzeyleri ve malzemeleri temizlemek için kullanılabilecek çok amaçlı bir temizleyici bulmaya çalışın. Artık mutfağı, banyoyu ve hatta camı temizlemek için kullanabileceğiniz birçok çok amaçlı temizleyici var. Bu, satın aldığınız temizleyicilerin miktarını azaltmanıza yardımcı olacaktır.

5. Tek Kullanımlık Temizlik Mendillerini Yarıya Kesin

Temizleme alanı küçük ise tam temizleme mendili kullanmak yerine tek kullanımlık temizleme mendilini ikiye bölün.

İPUCU: Temizleme bezleriniz kurursa, kutuya bir veya iki yemek kaşığı su ekleyebilir ve mendilleri yeniden ıslatmak için iyice çalkalayabilirsiniz. Alkolü Temizlik İçin Kullanırken Yapmamanız Gerek 6 Şey

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
460TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler