Ana SayfaEvKuru Temizleme Olmadan Yorgan Nasıl Yıkanır?

Kuru Temizleme Olmadan Yorgan Nasıl Yıkanır?

Özellikle kaz tüyü ve kuş tüyü yorganların kuru temizleme yapılması öneriliyor. Ancak isterseniz bu yorganları siz de yıkayabilirsiniz. Tabi bunun için büyük kapasiteli bir çamaşır makinası ve kurutma makinası veya güneşli açık bir alan gerekiyor. Biraz sabırlı olursanız yorganlarınızı mis gibi kışa hazırlayabilirsiniz. Yorgan Nasıl Saklanmalı?

Malzemeler
Hafif veya tamamen doğal deterjan
Tenis topları
Ekstra geniş kapasiteli ön yıkamalı çamaşır makinesi
Ekstra büyük kapasiteli kurutucu veya güneşli açık alan

Yapılışı
1. Yorganınızı su çektiği zaman ağırlaşacağı için büyük kapasiteli bir çamaşır makinasında yıkamanızda fayda var. Yorganınızı çamaşır makinasına koyun. Mevsim Geçişlerinde Hangi Yorgan ve Battaniye Kullanılmalı?

2. Hassas / nazik döngüyü seçin ve az miktarda hafif veya tamamen doğal deterjan ekleyin. Çok fazla sabun koymayın makinadan taşma ihtimali olabilir.

3. Tüm sabunların yıkandığından emin olmak için iki kez durulama devresini çalıştırın. Böylece yorganda sabun kalıntıları kalmayacaktır.

4. Ardından yorganı büyük bir kurutucuda kurutun. Bu işlem birkaç saat sürebilir ancak küflenme olmaması için yorganın tamamen kuru çıkması gerekiyor. Uyku Setlerini Ne Kadar Zamanda Yıkamalısınız?

5. Kurutulurken tüylerin yapışmaması ve birbirinden ayrılması için kurutuya teniz topları koymayı unutmayın. Kurutma süreci boyunca yorganı bir kaç kez alın ve kabarmasını sağlayın.

6. Yorganın tamamen kuru olup olmadığından emin değilseniz, havai ışık seviyesine kadar tutmayı deneyin. Kumaştan kümeler görüyorsanız (yani tüylerin halen toplu durduklarını) onu kurutucuya geri koyun. Ancak tüyler yayılmışsa kurumuş veya kurumaya yakın demektir.

7. Birkaç saatlik kuruma süresinden sonra hâlâ nemli ise, açık havada güneş gören bir yerde kuruyuncaya kadar tutun. Battaniyeler Nasıl Yıkanmalı?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler