Ana SayfaEvBANYOGranitten Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar?

Granitten Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar?

Granitteki değişen renkler ve doğal desenler, doğal taşı bir evin içinde ve dışında bir varlık haline getirir. Granit tezgah veya granit yerleriniz olsun, iyi görünmesi için özen gerektirir. Yağ, taş üzerinde uzun süre kalırsa granit emer ve lekeler. Granitten yağ ve yağ lekelerini çıkarmak için karbonat tozu kullanabilirsiniz.

Granit yüzeydeki her yağ lekesini karbonat tozu ile kaplayın. Yağ lekelerini emmesi için karbonat tozunun 20 dakika taş üzerinde kalmasına izin verin. Granit Mutfak Tezgahları Nasıl Temizlenmeli?

Bir süngeri suyla nemlendirin. Fazla suyu çıkarmak için süngeri sıkın. Granit yüzeydeki karbonat tozunu süngerle silin.

Kalan yağ lekelerini su ve karbonattan yapılmış bir macunla tedavi edin. Macunu oluşturmak için eşit miktarda kabartma tozu ve suyu bir kapta karıştırın.

Kalan her yağ lekesinin üzerine karbonat tozu macunu sürün. Macunu plastik sargı ile örtün. Karbonat tozu macununun tamamen kuruyana kadar granit üzerinde kalmasına izin verin.

Granit üzerindeki kuru macunu plastik bir kazıyıcı ile kazıyın. Granit üzerindeki macun kalıntılarını nemli temiz bir bezle silin. Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

Kuru, temiz bir beze nikel büyüklüğünde doğal taş temizleyici dökün. Granit yüzeyini solüsyonla temizleyin. Graniti başka bir temiz bezle kurulayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler