Ana SayfaEvPamuklu Giysilerin Çekmesi Nasıl Önlenir?

Pamuklu Giysilerin Çekmesi Nasıl Önlenir?

İster saf pamuk ister pamuk karışımı olsun, pamuk içeren herhangi bir giysi ısıya maruz kaldığında büzülmeye karşı hassastır. Çekmeyi önlemek için uygun teknikleri kullanmalısınız. Pamuklu ürünleri, doğru şekilde yaptığınız sürece, elde veya makinede güvenle yıkayabilirsiniz. Kurutma konusunda özellikle dikkatli olun, çünkü pamuk liflerinin hızlı kuruması büyük ihtimalle onları küçültür. Solan Siyah Pamuklu Giysiler Nasıl Canlandırılır?

Makinede Yıkama

Pamuklu çamaşırları çamaşır makinenizde yıkamak için, soğuk su kullanmaya ve hassas programda yıkamaya ayarlayın. Sıcak su pamuğu küçültür.

Yıkama bittiğinde, çekmeyi önlemek için çamaşırları kurucuda değil açık havada kurutun. Giysilerinizi kurutucuda kurutmak istiyorsanız, bunu düşük veya ısısız bir ayarda yapın. Ardından giysileri kurutucudan çıkarın ve hem çekmeyi hem de kırışmayı önlemek için tamamen kurumadan asın . Pamuklu Giysiler Nasıl Büyütebilir veya Küçültülebilir?

El yıkama

Pamuk ve pamuklu çamaşırlarınızı elde yıkamayı tercih ediyorsanız, bunu temiz bir lavabo veya küvette yapın. Lavaboyu ılık suyla doldurun ve elde yıkamak için yapılmış çamaşır sabunu ekleyin. Pamuklu giysileri yıkama suyuna koyun, elle hafifçe çalkalayın ve deterjan paketinde belirtilen süre kadar ıslanmasına izin verin. Bu süre bir üreticiden diğerine değişecektir.

Durulamak için, küveti boşaltın ve ardından soğuk suyla tekrar doldurun , giysileri artık sabun köpüğü çıkmayana kadar elle çalkalayın. Tüm sabunu çıkarmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Kurumuş Kırmızı Şarap Lekesi Pamuklu Kumaştan Nasıl Çıkarılır?

Giysilerdeki fazla suyu sıkın, ancak buruşmaya neden olacağından çamaşırları fazla sıkmayın. Fazla suyu çıkardıktan sonra, çamaşırları iple kurutun, kurutmak için düz bir şekilde yatırın veya çekmeyi önlemek için düşük veya ısısız bir ayarda kurutucuya yerleştirin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler