Ana SayfaHAYATPRATİKSaç Boyası Lekesi Nasıl Temizlenir?

Saç Boyası Lekesi Nasıl Temizlenir?

Kuaförlere çok para vermemek ya da zamansızlıktan saçlarınızı evde kendiniz boyuyor olabilirsiniz. Ancak evde saç boyamanın dezavantajları da var. Boyama sırasında damlayan, dökülen saç boyalarını kıyafetlerden ya da halıdan temizlemek o kadar da kolay değildir. Okuyacağınız ipuçlarını takip ederek, zarar gören kıyafet veya halıları atmadan temizlemeniz ve kullanmaya devam etmeniz mümkün.

Saç boyası halı ve döşemeden nasıl çıkarılır?

Saç boyasını temizlemedeki en önemli adım hızlı hareket etmektir. Leke yerleşmeden müdahale etmek işi kolaylaştıracaktır. Doğal leke çıkarma kılavuzu

Biraz sıvı el ve bulaşık deterjanını ılık su ile karıştırın. Bu karışımı temiz beyaz bir bez yardımı ile lekenin üzerine iyice uygulayın. Derinlemesine temizlemeye çalışın. Birkaç dakika temizlediğiniz bölgeyi kurumaya bırakın.

Leke tam olarak temizlenmemiş ise, bir bardak ılık su ile çeyrek bardak beyaz sirkeyi karıştırın. Beyaz bir bez ile lekeye iyice uygulayın. Leke kaybolduktan sonra lekenin üzerini soğuk su ile yıkayın. Süt ve sirke ile mürekkep lekesi nasıl çıkartılır?

Kıyafetten saç boyası nasıl çıkarılır?

Saçınızı boyamaya başlamadan önce, omzunuzun üzerine bir havlu koyun (kağıt havlu daha iyi olur). Ellerinizi boyamamak için plastik eldivenleri kullanın.

Aldığınız önlemlere rağmen yine de kıyafetiniz boya olduysa, sıvı bir çamaşır deterjanı yardımıyla, temiz bir bezle lekeyi çok yaymadan ovun ve soğuk suyla yıkayın. Farklı lekeler için temizleme yöntemleri

Daha sonra kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayın. Boya lekesi hala duruyorsa, bir gece çamaşır deterjanı ve beyaz sirke eklenmiş suda bekletin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
228TakipçilerTakip Et

En Popüler