Ana SayfaEvMUTFAKPirinç Sütü Nasıl Yapılır?

Pirinç Sütü Nasıl Yapılır?

Pirinç sütü hem içecek hem de pişirme maddesi olarak kullanılır. Fındık ve soya sütünden farklı olarak, pirinç sütünde fazla protein veya yağ yoktur, bu nedenle tanımlanabilir bir lezzete sahip değildir. Örneğin, badem sütü içtiğinizde bademleri tadını alırsınız, ancak pirinç sütü içtiğinizde, pirinç tadı olmaz. Pirinç sütü yapmak için kullanılan teknik, fındık ve soya sütü için kullanılan teknikle aynıdır. Pirinç Sütü Sabunu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

1 parça kısa taneli kahverengi pirinci bir sote tavasına dökün; 2 bardak pirinç sütü yapmak için 1/2 bardak pirinç gerekir.

Yaklaşık 4 ila 5 dakika kadar kokulu ve hafif renkli olana kadar orta ateşte pirinci kızartın. Pirinci bir kaseye aktarın.

Pirincin üzerine 4 parça su dökün; döküntü veya kirin girmesini önlemek için kaseyi bir kapakla örtün. Pirincin 10 saat bekletin.Pirinç Sütünün Özelliklerini

Suda beklettikten sonra pirinci ve suyu bir karıştırıcıya aktarın. Bir tutam tuz ekleyin ve pürüzsüz olana kadar yaklaşık 2 dakika yüksekte karıştırın.

Pirinç sütünü birkaç kat tülbent ile kaplı orta bir elek ve bir cam saklama kabına dökün. Pirinç sütünü fındık sütü torbası kullanarak da süzebilirsiniz.

Soğutulana kadar pirinç sütünü buzdolabında soğutun. Servis yapmadan önce sütü karıştırın. Pirinç sütünü buzdolabında saklayın ve 5 gün içinde kullanın. Normal Süt Yerine Kullanabileceğiniz Süt Çeşitleri

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler