Ana SayfaHAYATCevizin İç Kabuğu Nasıl Çıkarılır?

Cevizin İç Kabuğu Nasıl Çıkarılır?

Ceviz, fırınlanmış ürünlere, soslara ve diğer yemeklere gevreklik ve dünyevi, zengin bir lezzet katar. Bununla birlikte, ceviz kabuğu, güçlü bir büzücü tat veren tanenlerde yüksektir. Bunun için de ceviz iç kabuklarının çıkarlması daha iyi lezzet verir. Çözüm beyazlatmak. Cevizleri suda kısaca ısıtmak, kolay çıkarılması için kabukları gevşetir. Ceviz Yemeniz için 8 Neden

İşte Yapılması gerekenler

Cevizler hala kabuktaysa, dış kabuklarını soyun. Cevizlerin tamamını içine alacak kadar su ile bir tencereyi doldurun ve yüksek ateşte tam kaynama noktasına getirin. Cevizleri suya ekleyin, ocağı kapatın ve tencereyi ocaktan alın. Cevizleri bir zamanlayıcı kullanarak 2 dakika bekletin – daha uzun süre tutmayın, aksi takdirde çok yumuşak olurlar. Ceviz Kabuğundan Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Cevizler bir süzgeç veya kevgir içinde hemen boşaltın. Ardından, yumuşak veya orta kıllı bir sebze fırçasıyla derileri kolayca ovalayabilirsiniz.

ıslak cevizleri hızlı bir şekilde kurutmak için bir fırın tepsisine tek sıra halinde koyun ve en düşük ısı ayarında yaklaşık 10 dakika fırına verin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler