Ana SayfaEvYatakta Pire Belirtileri Var Mı?

Yatakta Pire Belirtileri Var Mı?

Binlerce pire türü var. En yaygın türleri köpek ve kedi pireleridir. Her iki tür de köpekleri, kedileri, tavşanları ve diğer tüylü memelileri ısırır. Erişimleri varsa, kuşları da ısırabilirler.

Pireler insanları ısırır, ancak üzerinizde uzun süre kalmazlar. Pireler, deri veya saç yerine kürk veya tüylere yuva yapmayı tercih ederler.

Pireler bir kan konağında yaşamayı sever. Yatağınızda ikamet etmeyecekler, ancak orada bulunduklarına dair kanıt bırakacaklar. Evinizdeki Toz Akarlarını Yok Etmenin Yolları

Evcil hayvanınızın pireleri varsa, yumurtalar tüylerinden sıyrılıp, yumurtadan çıkacakları yatağınızın üzerine yuvarlanabilir. Yetişkin pireler uzun mesafelere sıçrayabilir ve yatak takımına girebilir.

Yatağınızdaki pire belirtileri şunlardır:

Isırıklar
Kaval kemiğinizde, ayak bileklerinizde ve ayaklarınızda kaşıntılı kırmızı noktalar fark ederseniz, pire istilasına uğramış olabilirsiniz. Sağlıklı Yatak Odası İçin 10 İpucu

Birden fazla pire ısırığı genellikle alt uzuvlarınızda düz bir çizgi olarak görünür. Bazı durumlarda, pire ısırıklarının merkezlerini çevreleyen kırmızı bir hale olabilir.

Genellikle insanları yüz, kol ve boyundan ısıran yatak böceklerinin aksine pireler, vücudunuzun alt kısımlarını kemirme eğilimindedir. Cildin sıcak ve nemli olduğu dizlerinizin arkasını ısırabilirler.

Evcil hayvanınız başınızın yanında uyumayı seviyorsa, dirsek kıvrımlarınızda ve vücudunuzun üst kısmında da ısırıklar görebilirsiniz. Yüzünüzdeki veya göğsünüzdeki kırmızı noktalar da pire belirtisi olabilir. Pireleri Böcek İlacı Kullanmadan Öldürmenin Yöntemleri

Kalıntı (pire pisliği)

Pireler dahil tüm böcekler kaka yapar. Pire kiri veya kalıntısı küçük siyah noktalara benziyor. Evcil hayvanınızın pireleri varsa ve sizinle birlikte uyuyorsa, çarşaflarınızda muhtemelen pire kirleri görecek veya hissedeceksiniz.

Pire kiri öncelikle konağın kanından oluşur. Yakınlarda bir konakçı bulunan pireler, günlük hayatta kalmak için ihtiyaç duyduklarından çok daha fazla kan tüketir. Pireler genellikle ısırırken salgılar ve beslenirken 10 veya daha fazla damla pire kiri salabilir.  Gümüş Böceklerini Evinizden Uzak Tutmanın Yolları

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler