Ana SayfaYEMEKİÇECEKLERSoda İle Yapabileceğiniz 10 Fark İş

Soda İle Yapabileceğiniz 10 Fark İş

Soda esasen maden suyu gibi sadece karbonatlı sudur. Bazı sodalar, mineral içeriği ekledikleri için standart karbonatlı sudan ayrılır. Karbonatlaşma ve mineral içeriğinin birleşimi, sodayı susuzluğu gidermekten çok daha fazlasını yapabilen gerçekten yararlı bir madde haline getirir!

Soda için 10 Kullanım

1. Mücevher Temizleyici
Mücevherlerinizi gece boyunca küçük bir kase sodada bekletin. Kabarcıklar, kirli parçaları gevşetmeye yardımcı olacaktır. Sabah, mücevherleri durulayın ve yumuşak, temiz bir bezle parlatın. Çamaşır Sodasının Farklı Kullanım Alanları

2. Ön Cam Temizleyicisi
Katran, özsu, kuş kakası, böcek ölüsü… Arabanızın ön camına yapışan bir sürü yapışkan pislik var! Kulüp sodası, bu yapışkan pislikleri kırmaya ve onları silmeyi kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

3. Saç Koruyucu
Havuz suyu, özellikle saçınız boyalıysa renginin solmasına neden olabilir. Yüzdükten sonra saçınızı renk bozulmasına karşı korumak için durulamak için bir şişe soda kullanın.

4. Mideyi Yatıştırın
Soda içmek mideyi iki şekilde sakinleştirmeye ve rahatlatmaya yardımcı olabilir. Birincisi, sodadaki sodyum bikarbonat, mide asidini nötralize etmeye yardımcı olur ikincisi, karbonat, midenizdeki basıncı hafifletip geğirmeyi sağlar. Gazı Kaçmış Colayı Farklı Amaçlar İçin Kullanın

5. Pas Sökücü
Pasın çıkarılmasına yardımcı olmak için paslı nesneyi bir veya iki saat sodada bekletin. Karbonatlaşmanın köpürme hareketi pası gevşetmeye ve çıkarmayı kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

6. Tezgah Temizleyici
Evinizdeki tezgahları, porselenleri ve her türlü yüzeyi temizlemek için soda ve yumuşak bir bez kullanın. Sodası sadece iyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda harika bir parlaklık bırakır! Tuzun Mukfaktaki Farklı Kullanımlarını Biliyor Musunuz?

7. Tencere tava Temizleyici
Bir tencere veya tavadan inatçı, pişmiş bir pisliği temizlemeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur. Kolaylaştırmak için soda ile ıslatın! Tencere veya tava hala sıcakken, sodayı tavaya dökün ve birkaç saat bekletin. Artık pisliği temizlemek çok daha kolay.

8. Bitkilerinizi Besleyin
Sodadaki mineraller, onu bitkiler için harika bir besin kaynağı yapar! Bir bardak sodyı bekletin ardından ev bitkilerinizi sulamak için kullanın. Ev bitkilerinize besin takviyesi vermek için bunu haftada bir kez yapın!

9. Ekstra Kabarık Yiyecekler
Krep, waffle, omlet ve daha fazlası gibi ekstra bir kabarıklık artışı kullanabilecek yiyecekler için su yerine soda kullanın! Hamur İşleri Nasıl Daha Çıtır Olur?

10. Leke Ön İşlemi
Soda, leke çıkarma yetenekleriyle ünlüdür. Ürünü yıkamadan önce lekeyi çıkarması için sodayı temiz bir bezle lekenin üzerine sürün.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler