Ana SayfaSAĞLIKKİLO VERMEÇörek Otu Yağı Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı tüketmenin birçok farklı yolu vardır ve bunların çoğu metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu yağdaki B vitaminleri vücudun enerji metabolizmasını başlatarak pasif yağ yakımını artırmaya yardımcı olur. Bu, tükettiğinizden daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir, böylece bir kalori açığı oluşturarak kademeli kilo kaybına yol açar.

Ayrıca, çörek otu yağı, doğal bir iştah kesici olarak işlev görebilir . Toplam kalori alımınızı azaltmaya çalışıyorsanız, bu yağı kullanarak yemekte aşırıya kaçmanızı önlemenin iyi bir yoludur. Çörek Otu Yağı Nasıl Yapılır?

Kilo kaybı için çörek otu yağı tüketmenin en popüler yolları şunlardır:

Bir çay kaşığı yağı yoğurda karıştırmak veya ev yapımı salata sosuna karıştırmak.

Sabahları bu yağı süte / portakal suyuna eklemek de günlük dozunuzu almanın bir yoludur.

Önerilen Doz:
Önerilen doz günde 1 ila 3 yemek kaşığı arasındadır, ancak daha küçük bir miktarla başlamak ve vücudunuzun yağa tepkisini izlemek daha iyidir.

Çörek Otu Yağının Yan Etkileri

Bu çörek otu yağını fazla kullanırsanız, alerjik reaksiyonlar, hipotansiyon ve hamilelik komplikasyonları gibi bazı yan etkiler yaşayabilirsiniz. Her Derde Deva Çörek Otunun Faydaları

Alerjik Reaksiyonlar: Bazı insanlar çörek otu yağına dokunduklarında veya tükettiklerinde kontakt dermatit yaşarlar; dahili olarak tüketildiğinde, bu muhtemelen mide rahatsızlığı, mide bulantısı veya kusma ve ayrıca solunum yollarında olası tahriş anlamına gelecektir.

Hipotansiyon (düşük tansiyon): Bu yağın kan basıncını kontrol altında tutmaya yardımcı olduğu bilinmektedir, ancak diğer tansiyon ilaçları ile birlikte kullanıldığında hipotansif duruma meydana gelebilir.

Hamilelik: Araştırma eksikliği nedeniyle hamile veya emziren kadınların kilo kaybı için çörek otu yağı tüketmesi önerilmez.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler