Ana SayfaGÜZELLİKSütyenin Çok Dar Olduğunun 5 İşareti

Sütyenin Çok Dar Olduğunun 5 İşareti

Sütyeniniz size rahatsızlık veriyorsa, tam oturmadığından şüphelenebilirsiniz. Ama sütyenin çok dar veya sıkı olup olmadığını nasıl anlarsınız? İster inanın ister inanmayın, çok dar bir sutyeni giymek, kişiyi birçok yönden olumsuz etkileyebilir. Bazıları sadece can sıkıcıdır ve bazıları daha ciddidir.

Cildiniz tahriş olmuşsa

Sıkı bir sütyen, folikülit, dermati, ısı döküntüsü ve kurdeşen gibi bir dizi cilt sorununa neden olabilir. 4 Ortak Sütyen Yıkama Hatası

Uzmanlar “Sıkı giysiler cildi ovduğunda, aşırı terlemenin yanı sıra tüy köklerinin tahriş olmasına ve iltihaplanmasına neden olabilir” diyor . Sadece bu da değil, cilt yüzeyindeki bakteri ve/veya mantar bu kıl köklerine daha kolay nüfuz ederek enfeksiyona neden olabilir.”

Sıcak döküntüsü, ter kanalları tıkandığında meydana gelir ve cilt üzerindeki fiziksel baskı yoluyla kurdeşen gelişebilir.

Sürekli ayarlıyorsunuz
Sutyen hareketinizle birlikte değişirken kendinizi sürekli olarak kayışları veya göğüs altını ayarlarken bulabilirsiniz. Sütyenden Kol Altınız Taşıyorsa

Reflü oluştu
Karın üzerindeki Spanx gibi sıkı giysiler, karın içi basıncını, mideden alt yemek borusuna itilen asitten asit geri akışı yaşayabileceği noktaya kadar artırabilir.

Kuplarda Kayma
Sütyen soyunma odasına çok yakışıyormuş gibi görünebilir ama gün içinde hareket ettikçe göğüsleriniz öndeki veya yanlardaki kuplardan kaymaya başlar.

Özellikle balenleri varsa, çok küçük kupları takılması acı verici olabilir.

Göğüslerinizin kuplara tam oturmaması veya göğsün üzerine oturan balenleriniz de sütyeninizin çok küçük olduğunun işareti olabilir. Her Kadının Bilmesi Gereken 8 Sütyen Kullanma Yöntemi

Doğru balen, göğsünüzün kökünü tam olarak izlemeli ve göğüs kafesinizin üzerinde düz durmalıdır.

Üst bedeniniz ağrıyor
En yaygın sütyen uyumu sorunu, çok küçük bir kup ve çok gevşek bir banttır. Bu, destekleyici olmayan, rahatsız edici ve omuz ve sırt ağrısı gibi sorunlara yol açar.

Uzmanlar insanların genellikle çok gevşek bantları, kayışları çok fazla sıkarak telafi ettiğini ve bunun da omuzları zorladığını söylüyor. Sütyenin Çıkan Demiri Nasıl Onarılır?

Sıkı kayışlardan bahsetmişken uzmanlar, yaygın bir sorunun aşırı sıkılmış kayışlar nedeniyle kötüleşen cilt sorunları olduğunu söylüyor.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler