Ana SayfaSAĞLIKEGZERSİZYürüyerek Kilo Vermenin İpuçları

Yürüyerek Kilo Vermenin İpuçları

Kilonuzu yönetmeye çalışıyorsanız, yürümek faydalı bir kilo yönetimi aracı olabilir. Adımlarınızı en üst düzeye çıkarmak için ipuçlarımızı takip edin. Kilo vermek için yürüyüş hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.

Hidrat: Uzun bir yürüyüşe çıkıyorsanız, su içtiğinizden emin olun. Gün boyunca susuz kalmaya çalışın ve yürüyüşünüzden en az 30-60 dakika önce iki bardak su içirin, böylece sisteminizden çıkar (ve tuvaleti kullanmak zorunda kalmazsınız). Yürüyüşden döndüğünüzde, vücudunuzu yeniden sulandırmak için bir bardak su için. Şekerli gazlı içecekler veya elektrolit içeceklerden kaçının; orta yoğunlukta yürüyorsanız, su vücudun su ihtiyacını karşılamak için yeterlidir. Akşam Yürüyüşünün 10 Sağlık Faydası

Doğru ayakkabı seçin: İyi bir çift spor ayakkabı seçin. Bu, yürüyüşünüz sırasında duruşunuza yardımcı olur ve ayrıca yaralanma riskini de azaltabilir. Ayrıca, doğru spor ayakkabılara sahipseniz, adımlarınızı artırmanıza ve daha uzun mesafelerde yürümeyi daha rahat hale getirmenize yardımcı olabilir.

Duruşunuza odaklanın: Yürümenin kendisi çok fazla beceri gerektirmez ve çok doğaldır, ancak belirli duruş ve form ipuçları yürüyüşünüzü geliştirmenize yardımcı olabilir. Çenenizi yukarıda ve omuzlarınızı dik tutmaya odaklanın. Sırtınız düz olmalıdır. En önemlisi, kalça kaslarınız her adımda devreye girmeli ve poponuzu içe doğru çekmeye odaklanın. Topuklarınızın üzerine inin ve her adımda ayak parmaklarınızı itmek için öne doğru uzatın. Yürüyüşten En Çok Fayda Sağlamanın Altı Yolu

Hızınızı artırın : Aralıklarla yürümek, daha fazla kalori yakmanıza ve yürüyüşünüzü ilginç tutmanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur . Yürüme söz konusu olduğunda, üç farklı adım türü vardır: gezinti (vitrin alışverişine benzer, 10 ölçeğinde yaklaşık 3/4 zorluk), tempolu yürüyüş (burada efor sarf etme, yaklaşık 4/5 zorluk), ve güç yürüyüşü (bir görevde, yaklaşık 5/6 zorlukta). Bir yürüyüşle ısın, ardından yürüyüşünüz boyunca tempolu bir tempo hedefleyin ve kalp atış hızınızı artırmak için her beş dakikada bir güçlü yürüyüş temposuna çıkın. Bir güç yürüyüşü temposunu ne kadar sürdürebileceğinizi görün ve ardından her yürüyüşe çıktığınızda bunu birkaç saniye artırmaya çalışın. Kilo kaybı için güçlü yürüyüş, genel sağlığınızda büyük bir fark yaratabilir. Sadece 15 Dakikalık Yürüyüşün 15 Faydası

Bir hedef belirleyin: 30 dakika veya 1 saatte ne kadar yürüyebilirsiniz? Yürüme hızınızı optimize etmek için, 30 dakikada 2.5 km ve saatte 5 Km hedeflemeye çalışın. Tam bir saat veya 30 dakika yürümeyi taahhüt edemezseniz, elinizden geleni yapın, her şey hiç yoktan iyidir ve günlük adımlarınıza muazzam katkıda bulunabilir.

Bir eğimde yürüyün: İçerideyseniz, bir koşu bandı eğiminizi değiştirmenize izin verir ve bu, yürüyüşünüzün kalori yakımını artırabilir. Dışarıdaysanız, tepelik bir alan seçmeye çalışın. Araştırmalar , artan eğimin antrenmanın yoğunluğunu artırabileceğini ve aynı zamanda bacaklar ve eklemler üzerindeki etkiyi azaltabileceğini gösteriyor.

Bir arkadaşınızla yürüyün: Sizi motive etmek ve bir şeyleri değiştirmek için haftada birkaç kez sizinle yürüyüşe çıkacak bir arkadaş, aile üyesi bulun.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler