Ana SayfaEvBAHÇEKaktüs Meyvesini Neden Yemelisiniz

Kaktüs Meyvesini Neden Yemelisiniz

Kaktüs meyvesi, İbni Sina’nın bütün meyvelerden daha besleyici olduğunu söylediği bir incir türüdür. Dikenli incir, Hint inciri ve Frenk yemişi isimleriyle de bilinir.

Kaktüs meyvesi, vitamin ve minerallere ek olarak, genel sağlığı destekleyen ve hastalıklarla savaşan fenolik bileşikler, bitki sterolleri ve amino asitler içerir. Bu meyveye canlı rengini veren pigment olan Betalain, serbest radikalleri nötralize eder ve iltihaplanmayı önler. Bu doğal bileşik karaciğeri korur ve kemik sağlığını destekler. Kaktüs Meyvesinin Besin Değerleri

Uyarı
Şeker hastalığınız varsa, diyetinize kaktüs meyvesi eklemeden önce doktorunuza danışın. Bu sulu meyve hipoglisemik özellikler gösterir, bu nedenle kan şekeri seviyenizi düşürebilir.

Yapılan araştırmalar betalainin osteoartrit ağrısını yüzde 33 gibi şaşırtıcı bir oranda hafifletebileceğini öne sürüyor . Ayrıca kan lipidlerini iyileştirir, kan şekerini düzenler ve iltihabı azaltır. Düşük konsantrasyonlarda kullanıldığında bile, metabolik bozuklukları önlemede güçlü bir antioksidan olan resveratrolden daha etkili görünüyor . Bazı klinik çalışmalarda, kan şekeri seviyelerini yüzde 50’ye kadar düşürdü.

Bu bitki bileşiği ayrıca idrar söktürücü etkiler gösterir. Su tutma sorunu yaşıyorsanız, günlük menünüze Kaktüs meyvesi ekleyin.

Kaktüs Meyvesi ve Kilo Verme
Kaktüs meyvesi tatlı ihtiyacınızı giderebilir ve sizi kilo verme hedeflerinize yaklaştırabilir. Nutrition dergisinde yayınlanan 2015 tarihli bir meta-analiz , Kaktüs meyvesi tüketiminin vücut yağında, kolesterol seviyelerinde ve kan basıncında önemli düşüşlere neden olabileceğini gösteriyor. Bu bulgular, Kaktüs meyvesinin sadece yağ kaybını teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda kalbinizi sağlıklı tuttuğunu göstermektedir.

Kaktüs Meyvesi İltihaba Karşı Korur
Bu egzotik meyve, anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle oldukça değerlidir. Kronik inflamasyon, artrit, Crohn hastalığı, koroner kalp hastalığı, diyabet ve alerjilere katkıda bulunan önemli bir faktördür. Ayrıca kronik ağrı, depresyon, yorgunluk ve tekrarlayan enfeksiyonlara da katkıda bulunur. Tedavi mevcuttur, ancak çoğu ilaç potansiyel yan etkiler taşır ve uzun vadede sağlığınızı etkileyebilir.

Günde iki kez kaktüs meyvesi özü tüketen denekler, C-reaktif protein, tümör nekroz faktörü-α ve diğer inflamatuar belirteçlerde büyük bir azalma yaşadı. Aynı zamanda, antioksidan seviyeleri arttı.

Akşamdan Kalmaktan Kurtulun
Akşamdan kalma durumundan nasıl kurtulacağınızı mı merak ediyorsunuz? Kaktüs meyvesi suyu için uzanın. Baş ağrısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu ve diğer akşamdan kalma semptomları için güvenli ve doğal bir çözüm. Aslında, bu, bilim tarafından desteklenen birkaç akşamdan kalma tedavisinden biridir.

Dışarıda bir gece geçirmeyi planlıyorsanız, alkol tüketmeden önce bir veya iki bardak kaktüs meyve suyu için. Şiddetli bir akşamdan kalma riskini yarı yarıya azaltacaksınız. Dehidrasyonu önlemek için bol su için.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler