Ana SayfaGÜZELLİKGezegendeki En Şifalı Otlardan Biri "Sinir otu"

Gezegendeki En Şifalı Otlardan Biri “Sinir otu”

Şifalı otlar olarak kullanılan sinir otu, hemen hemen her yerde yetişen bulabileceğiniz bitkilerdir. Bazı çevrelerde sinir otu olarak kabul edilir, ancak aslında gezegendeki en iyi şifalı bitkilerden biridir.

Yerli Amerikalılar yaraları iyileştirmek, ateşi düşürmek ve yılan ısırıkları dahil olmak üzere sokma ve ısırmalarda toksinleri çıkarmak için kullandı.

Sinir otunun Sağlık Faydaları
Sinir otu, antienflamatuar ve analjezik olmasının yanı sıra geniş kapsamlı antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Sadece böcek ısırıklarını ve yüzeysel yaraları yatıştırmakla kalmaz, aynı zamanda enfeksiyonları önler ve iyileşmeyi hızlandırır. Aktif bir biyokimyasal aucubin, esas olarak bitkinin antimikrobiyal etkisinden sorumludur. Bitkideki bir başka madde allantoin cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olur. Yanıklar, Isırıklar ve Egzama İçin Sinir Otu Kremi

Sinir otu ayrıca vücut üzerinde temizleyici etkisi olan büzücü bir özelliği vardır. Solunum yollarında ve sindirim sistemindeki aşırı salgıların kurumasına yardımcı olur, böylece soğuk algınlığı ve diyare tedavisinde faydalıdır. Sıkılaştırma, bitkideki müsilajın etkisiz etkisi ile yönetilir, bu nedenle bu bitkisel ilaç, yaygın olarak kullanılan diğer sıkılaştırıcılardan çok daha yumuşaktır.

Geniş yapraklı Sinir otu yenilebilir yaprakları, K vitamini de dahil olmak üzere kalsiyum ve diğer mineral ve vitaminler bakımından zengindir. Bu vitamin, kesiklerden ve yaralardan kanamaya yardımcı olur. Sinir otu yaprakları salatalarda taze olarak yenebilir, ancak daha yaşlı yapraklar pişirilmelidir.

İyileşmek İçin Sinir otu Nasıl Kullanılır?
Sinir otu, sivrisinek ısırıklarından ve deri döküntülerinden böbrek problemlerine ve gastrointestinal enflamatuar hastalıklara kadar çeşitli günlük sorunları tedavi etmek için kullanılır . Bu bitkiyi şifa için nasıl kullanabileceğinizi görelim. Sinir Otu Çayı Tarifi

Yanıklar – Hemen yaprakları ile bir bandajla uygulayın. Bir Sinir otu kremi ile takip edin .

Kesikler ve açık yaralar – Ezilmiş Sinir otu yapraklarıyla taze kesiklerden kanamayı durdurun. Enfeksiyonları önlemek ve iyileşmeyi teşvik etmek için Sinir otu çayı veya seyreltilmiş tentür (bir bardak suya 1 çorba kaşığı) ile yıkayın.

Akne ve sivilce – Bir damla tentür ile dokunun veya merhem sürün.

Ağız ülseri için – Sinir otu çayını günde 3-4 kez içebilirsiniz. Bir bardak suyla seyreltilmiş 1 çorba kaşığı tentür kullanabilirsiniz.

Boğaz ağrısı / enfeksiyonu için – Sinir otu çayı veya seyreltik tentür ile gargara yapın. Dilin altına 5-10 damla tentür alın ve yavaşça emin.

Kepek ve diğer saç derisi problemleri – Saç derisine Sinir otu çayı demi uygulayın ve bir saat sonra yıkayın.

Zehirli sarmaşık – Derhal Sinir otu yapraklarını uygulayın. Ardından Sinir otu çayı ile yıkayın.

Güneş yanığı – Taze lapa veya sinir otu çamur uygulayın. Bölgeyi çay ile yıkayın ve ardından merhem sürün.

Karaciğer ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirmek için – Her gün 1-2 bardak Sinir otu çayı içilir.

Gastrointestinal enflamasyondan kurtulmak için – Dilin altına tentürü alın veya Sinir otu çayı için.

Soğuk algınlığı, grip ve solunum yolu enfeksiyonları için – Dilin altına tentürü alın veya bal ile taze demlenmiş ılık çay için.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler