Ana SayfaHAYATAyakkabı Gıcırdamasını Yok Etmenin Basit Yolları

Ayakkabı Gıcırdamasını Yok Etmenin Basit Yolları

Ayakkabınızın her adım attığınızda ses çıkarması, çok rahatsız edici bir durumdur. Yapacağınız küçük hilelerle bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı gıcırtısını evinizde bulunabilecek basit malzemelerle giderebilirsiniz. Sıkan ayakkabıları genişletmenin 3 farklı yolu

Talk pudrası
Ayakkabılarınızdaki ses ıslanmaktan kaynaklanıyor olabilir. Eğer ayakkabınızın iç tabanı çıkabiliyorsa, çıkartın ve altına biraz talk pudrası serpin. İç taban çıkmıyorsa, pudrayı iç tabanın kenarlarına dökün. Pudra, ayakkabının nemini çekecektir.

Vazelin
Ayakkabılarınızdaki sesten, vazelin kullanarak kurtulabilirsiniz. Ayakkabının iç astarlarına ve dikişlerine vazelin sürün. Kışlık ayakkabılardaki izleri yok etmenin pratik yolları

Çamaşır kurutma makinesi mendili
Kauçuk tabanlı ayakkabılardaki gıcırtıları bir çamaşır kurutma makinesi mendili ile yok edebilirsiniz. Sesi azaltmak için, mendili ayakkabılarınızın içine ve tabanına sürtebilirsiniz. Çamaşır kurutma makinesi mendilini, ayakkabı kokularını gidermek için de kullanabilirsiniz. Mükemmel ayakkabı nasıl seçilir?

Kurutucuya atın
Bir sünger veya havlu üzerine biraz çamaşır yumuşatıcı ekleyin. Sünger ya da havluyu ayakkabılarınızla birlikte kurutucuya atın. 10 dakikadan daha az bir süre kurtucuyu çalıştırın. 10 dakikadan daha uzun süre ayakkabıyı kurutucuda tutmamaya özen gösterin, aksi halde ayakkabınıza zarar verebilirsiniz. Spor ayakkabınızı portakal kabuklarıyla yenileyin

Tabanı yumuşatın
Kullandıkça ayakkabı tabanları sertleşebilir, böylece ses çıkarmaya daha eğilimli hale gelirler. Durum buysa, onları yumuşatmak için gıcırdayan ayakkabılarınızın tabanını ovmak için zımpara kağıdını kullanın.

Gevşek topukları onarın
Topuklarınızın gevşek olup olmadığını görmek için gıcırdayan ayakkabılarınızı inceleyin. Sorun yerini bulduktan sonra topuğu sabitlemek için yapışkan kullanın. Kendiniz yapmakta zorlanıyorsanız, ayakkabı tamircisine götürün. Topuklu ayakkabılar nasıl saklanmalıdır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler