Ana SayfaHAYATMuzdaki Küçük İplerin Sırrı

Muzdaki Küçük İplerin Sırrı

Muz yerken mutlaka farkına varmış olmalısınız. Muzun etrafından ince ip gibi lifler bulunur. Genellikle yerken bunları çıkarırız. Peki bunların ne olduğunu biliyor musunuz?

Muzlar, sindiriminiz için iyi bir miktar lif içerdiğinden mükemmel bir aperatifdir. Ayrıca potasyum ve diğer vitamin ve mineralleri içerir. Bazı insanlar, diğer meyvelerden çok, karbonhidrat ve kalori bakımından zengin olduğu için muzdan kaçınmaya çalışırlar. Muzlarda diğer meyvelerde bulunan C vitamini de yoktur. Bununla birlikte, muz kas kramplarını önler ve karbonhidratlar size sağlıklı bir enerji artışı sağlar. Olgun muzları değerlendirmenin 10 farklı yolu

Muzdaki İpler
Her şeyden önce, dizelerin bir adı vardır; Onlar ‘floem demetleri’ olarak adlandırılır. Bir bitkideki floem bitkilerin tamamında besinlerin yapraklardan fiili meyvelere taşınmasını sağlar. Floklar bir bitkinin büyümesinde ve sağlığında önemli faktörlerdir. Yani ipler sadece muz için faydalı değil, aynı zamanda tamamen yenilebilir! Muz yediğinizde vücudunuzdaki 9 değişim

Muzunuzu yemeden önce floemleri almanıza hiç gerek yok. Keşke biraz daha lezzetli olsalardı … Bilim adamları, teoride floemsiz muz üretmenin mümkün olduğunu söylüyorlar. Muzların büyümesindeki önemli işlevlerinin yanı sıra, potasyum, lif, A vitamini ve B6 vitamini gibi birçok vitamin içerirler. Muz toplandığında, bu vitaminler floemlerin içinde kalır ve onları sağlıklı hale getirir. Muz kabukları nasıl değerlendirilir?

Kahverengi Muzlar
Yakın tarihli bir çalışma, kahverengi lekelerle kaplı muzların lekesiz olanlardan daha sağlıklı olduğunu göstermiştir. İşte olgun muzların size sağladığı faydalar:

Kanser hücrelerini yok eden bir bileşen içerirler.
Muzlar olgunlaştığında, daha fazla potasyum içerir, bu da kan basıncını sabit tutar.
Kabızlık tedavisi!
Adet kramplarını hafifletir

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler