Ana SayfaHAYATPRATİKLimon ve Limon Suyu Nasıl Saklanır?

Limon ve Limon Suyu Nasıl Saklanır?

Limon ve limon suyu nasıl saklanır biliyor musunuz? Doğru yöntemi bilirseniz, limonu ve limon suyunu 3 aya kadar bozulmadan saklayabilirsiniz.

Limonlar, genellikle tezgahlar ya da meyve sepetine konulur. Ancak, limonları oda sıcaklığında saklamak, birkaç gün sonra limonun kabuklarının sertleşmesine ve daha az suyunun çıkmasına neden olur. Bazen de, limonun renginde, tüketim için uygun olmadığını gösteren bir değişiklik meydana gelir. Muzu uzun süre taze saklamak için bunu yapın

Limonları bozulmadan saklama yöntemleri
Yöntem 1: Bütün limonu saklamak

Bütün limonları buzdolabında saklamak, tazeliğini oda sıcaklığında tutmaktan daha uzun süre muhafaza edecektir. İşte bütün limonları saklamak için iki yöntem.

Kilitli poşetle saklama

Kilitli torbada bütün limonların soğutulması, limondaki nemin tutulmasına yardımcı olur. Bu onların taze kalmasını ve meyve suyunu daha uzun süre tutmasını sağlar.

Limonları kilitli poşete koyun. Poşetin kilidini çok az açık kalacak şekilde kapatın. Açık kalan yerden bir pipet yardımıyla poşetteki havayı alın ve tamamen kapatın.

Limonları taze tutmak için kilitli poşeti buzdolabına koyun. Bu şekilde limonlar 4 hafta taze kalacaktır. Kerevizi uzun süre saklamak için 3 yöntem

Su ile kavanozda saklama

Bu yöntem limonları taze tutmak için başka bir yoldur.

Limonları bir cam kavanoza koyun ve kavanozu tamamen su ile doldurun. Kavanozun kapağını kapatın ve buzdolabında saklayın. Limonları, 2 ila 3 hafta saklamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Yöntem 2: Kesik limonu saklamak
Buz kalıplarında saklama

Kestiğiniz ama kullanmadığınız limonu da bozulmadan saklayabilirsiniz. Ayrıca, limonları 3 aya kadar saklamak istiyorsanız aynı yöntemle, limonları dilimleyerek saklayabilirsiniz.

Buz kalıplarına limon dilimlerini koyun ve üzerini su ile doldurun. Sonra dondurucuya yerleştirin. Kullanmak istediğinizde buz küplerini çıkarın ve buzu çözerek limon dilimlerini kullanın. Kalan pizzayı saklama ve ısıtmanın ideal yolu

Streç filmle sararak saklama

Kesilmiş limonları saklamanın bir başka yolu da streç film ile sarmaktır.

Limon dilimlerini streç filmle sarın. Ancak sargının içinde hava kalmadığından emin olun. Ardından, sardığınız limon dilimlerini kilitli poşetin içine koyun ve buzdolabına kaldırın. Bu şekilde limonlarınız 3 aya kadar taze kalacaktır.

Yöntem 3: Limon suyunu saklama

Buz kalıplarında, limon suyunu kolayca saklayabilirsiniz. Limon suyunun dondurulması asitliğini ve tadını koruyacaktır. Ayrıca, limonata ve diğer içecekleri yapmak için küpleri kolayca kullanabilirsiniz.

Donmuş limon suyu 3 veya 4 gün boyunca iyi kalacaktır. Sonrasında, tadını ve asitliğini kaybedecektir.

İpuçları

Saklamadan önce limonları iyice yıkayın. Kabuğun üzerinde sadece limonun bozulmasına değil, aynı zamanda tüketimden sonra enfeksiyonlara da neden olabilecek bakteriler olabilir. Taze otları kışa saklamak için yaratıcı bir ipucu

Fazladan limon dilimlerini saklamak için, sadece hava geçirmez bir kaba koyun ve dondurun. Bunları 1 haftaya kadar kullanabilirsiniz.

Limon suyunu dondurduğunuzda, kullanmadan önce daima koklayın. Kötü kokuyorsa, kullanmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
461TakipçilerTakip Et
231TakipçilerTakip Et

En Popüler