Ana SayfaGÜZELLİKDeodorant Kullanırken Sık Yapılan 7 Hata

Deodorant Kullanırken Sık Yapılan 7 Hata

Terleme nedeniyle oluşan kokunun önüne geçebilmek için deodorantları doğru kullandığınızdan emin misiniz?

Deodorant kullanmanıza rağmen hala koltuk altı kokusuyla mücadele ediyorsanız, bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Deodorant kullanırken sık yapılan 7 hatayı sizler için derledik. Standart deodorantlarda zararlı neler var?

1. Yanlış türde deodorant kullanmak
Deodorant seçerken sadece markasına ya da kokusuna göre karar veriyorsanız, aldığınız deodorant sizin için uygun olmayabilir. Bazı deodorantlar terlemeyi önlemek için, bazıları da sadece kokuyu gidermek içindir. Sizin için en iyi ürünü bulana kadar, bir ürüne takılı kalmadan denemeler yapmak en iyi sonucu verebilir. Kristal deodorant nedir? Nasıl kullanılır?

2. Hep aynı tür deodorantı kullanmak
Hepimiz bunu yaparız. İşe yaradığını düşündüğümüz bir ürün bulduğumuzda sonsuza kadar ona bağlı kalmaya eğilimliyizdir. Ter bezleri, hep aynı ürünü kullanmaya devam ettiğinizde, direnç geliştirmeye başlar. Sonuç, daha fazla terleme ve kokudur. O nedenle farklı türde deodorantları da hayatınıza dahil etmekten çekinmeyin. Ev yapımı gliserin roll-on deodorant

3. Yeterince uygulamamak
Deodorantın içindeki kimyasallar nedeniyle yeterince kullanmıyorsanız, iyi bir sonuç da alamazsınız. Tüm koltuk altı bölgenize deodorantı sürdüğünüzden emin olun, ancak abartmamaya da özen gösterin.

4. Cildiniz ıslakken deodorant kullanmak
Deodorantı, cildiniz temizken kullanmak iyi bir fikir olsa da, koltuk altları henüz nemliyken bunu yapmamak en iyisidir. Hindistan cevizi yağından deodorant yapın

5. Tıraş edildikten hemen sonra kullanmak
Koltuk altlarınızı tıraş ediyorsanız, özellikle de kesik oluştuysa, hemen sonra üzerine bir madde uygulamak cildinizi kötü etkileyebilir. Deodorant kullanmadan önce, cildinizin biraz hava almasına ve rahatlamasına izin verin.

6. Deodorantı günün yanlış saatinde kullanmak
Deodorantı temiz cilde uygulamak, yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ayrıca, deodorantı sürmek için günün en iyi zamanı gece saatidir. Çünkü, deodorantın iyi bir sonuç vermesi için birkaç saate ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Gerekirse, sabah biraz daha uygulayabilirsiniz. Hassas ciltler için ev yapımı deodorant

7. Koltuk altlarınız çok kuruyken kullanmak
Nemliyken deodorant kullanmak ne kadar doğru değilse, cildiniz çok kuruyken kullanmak da iyi bir sonuç vermez. Kullandığınız deodorantı sürekli herhangi bir nemlendirici olmadan sürüyorsanız, koltuk altlarınızı kurutuyor olabilirsiniz. Cilt tahrişini önlemek için önce nemlendirmeyi alışkanlık haline getirin. Hassas bir cildiniz varsa, zararlı kimyasal maddelerden arınmış bir nemlendirici kullandığınızdan emin olun. Nemlendirin, biraz bekleyin ve deodorantı uygulayın.  Gömlekten deodorant lekeleri nasıl yok edilir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
464TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler