Ana SayfaHAYATEv Yapımı Hamam Böceği Yemi

Ev Yapımı Hamam Böceği Yemi

Hamam Böcekleri gerçekten sinir bozucudur. Evinizde bir kez gördükten sonra bilin ki artık sürekli olarak karşılaşacaksınız. Hemen böceklerini yok etmek için piyasada satılan böcek ilaçlarından kullanabilirsiniz., Ancak evinizde küçük çocuk veya evcil hayvan varsa o zaman evde kendiniz ilaçı hazırlayabilirsiniz.

Toz haline getirilmiş (taneli olmayan) borik asit (genellikle eczanelerde bulunur), bir parça beyaz un, bir kısım toz beyaz şekeri karıştırın. Şeker ve un hamam böceklerini çeker ve borik asit onları öldürür. Hamam Böceğinden Doğal Olarak Nasıl Kurtulursunuz?

Tozları çekmecelerin ve dolapların arkalarına serpiştirin, buzdolabının altına, ocağın altına koymayı unutmayın.

Benzer şekilde 1 kısım borik asit, 2 kısım un ve 1 kısım kakao karışımı da deneyebilirsiniz.

Her biri yaklaşık 2 haftalık süre içinde hamamböceği orduları giderek daha küçük hale gelecektir. Yeniden ortaya çıkmaması için en az 3 döngü devam edin. Hamamböcekleri yok olana kadar borik asit kullanmaya devam edin.
Çocuklar, köpekler ve diğer bazı evcil hayvanlar bu karışımı yiyebilir. Borik asit, insanlara ve evcil hayvanlar için toksik değildir, ancak yalnızca harici kullanım içindir, bu yüzden yalnızca böceklerin alabileceği yere yerleştirin. Hamam böceklerinden kurtulmak için patates

Karışım nemli ortamlarda sertleşecektir. Bu nedenle zeminlerinizi ve dolaplarınızı korumak için kağıt havlu veya folyo sermeniz iyi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler