Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMIBuhurun (Günlük) En Önemli 5 Faydası

Buhurun (Günlük) En Önemli 5 Faydası

Buhurun (Günlük) En Önemli 5 Faydası. Buhur, günlük veya sığla. Halk arasında farklı isimlerle biliniyor ve kullanılıyor. Bu kokulu sakız reçinesinin güçlü faydaları ve kullanımları arasında kanser önleme potansiyeli ve bağırsakları iyileştirme, cildi geliştirme, artritik ağrısını azaltma ve astım semptomlarını hafifletme yer alır. Buhur Nasıl Kullanılır?

Buhur Kullanımları ve Yararları

Buhurdan kanıta dayalı faydalara ve kullanımlara bakalım.

Anti-kanser Potansiyeli
Buhur, boswellic asit adı verilen anti-enflamatuar triterpen molekülleri içerir. 2009 laboratuvar çalışmasına göre sığla yağı özellikle kanser hücrelerini bastırılmasında etkili olmuştur.

Cilt bakımı
Buhur, cildi sıkılaştırmaya ve yağ üretimini dengelemeye yardımcı olan doğal bir sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Aynı zamanda, anti-inflamatuar özellikleriyle sivilceleri, yaşlılık lekelerini azaltır. Cilt Lekeleri İçin Buhur Yağı Nasıl Kullanılır?

İrritabl Bağırsak Hastalığı (IBD)
Yapılan araştırmalar buhurun kronik ülseratif kolit, inflamatuar bağırsak hastalığına iyi geldiğini gösteriyor. Buhur, sindirim probleminin tedavisinde ve sağlıklı remisyon oranlarında daha iyi sonuçlar veriyor.

Artrit
Tarihsel olarak, buhur, artrit ağrısını hafifletmek için kullanılmıştır. Yayınlanan bir çalışmada, zerdeçaldan türetilen bir bileşik olan Boswellia ve curcuminoid formülasyonunun diz osteoartritinden muzdarip insanlar için etkili bir ağrı azaltıcı tamamlayıcı tedavi olduğunu ortaya koydu. Romatoid Artrit Ağrıları İçin Doğal Çözümler

Astım
Buhur yağı veya olibanum, sakinleştirici etkisi olduğu için astım için önerilir. İnsanlarda genel stres seviyelerini düşürmeye yardımcı olan ve sonuç olarak astım semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan balgam söktürücü, anksiyolitik ve anti-nevrotik özelliklere sahiptir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler