Ana SayfaYEMEKİÇECEKLERElma Sirkesi ve Balla Sağlık İksiri

Elma Sirkesi ve Balla Sağlık İksiri

Bal ve elma sirkesi, yalnız başına da kullanıldığında sağlığınız için harika besinlerdir. Bal, antibakteriyel ve anti-mikrobik özelliklere sahiptir, sindirim problemlerine yardımcı olur, boğaz ağrısını bastırır ve yaraları iyileştirebilir.

Elma sirkesi, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur, kolesterolü ve kan şekeri seviyesini düzenler, antioksidan içerir, sindirim konularında yardımcı olur ve besin alımını artırır.

Şimdi, tek tek kullanıldığında bile bu kadar yararları varken, bir de ikisini birden kullandığınızı düşünün! Elma sirkesi nasıl yapılır?

Bal ve elma sirkesi karışımının nelere faydası olur?

– Eklem sağlığını geliştirir ve ağrı ve iltihabı azaltır

– Zayıflamayı teşvik eder

– Sindirimi iyileştirir

– Enerjiyi artırır

– Yüksek tansiyon ve yüksek kolestrolü düşürür

– Cildi iyileştirir

– Enflamasyonu azaltır

– Kötü nefesi yok eder.

Elma sirkesi ve balın kimyasal özellikleri ve vücutla etkileşim şekilleri, bu iki maddenin birlikte iyi çalışmasının temel nedeni. Elma sirkesinin inanılmaz 15 kullanım alanı

Çoğu sağlık uzmanı, hastalığa yakalanmamızın sebebinin, vücudun asidik (pH’ın 7’nin altında olması) olmasına bağlamaktadır. Elbette elma sirkesi asidiktir, ancak vücuda alındığında alkali olur.

pH değeri 7,4 olduğunda vücut elinden geleni yapar. Elma sirkesi ve bal beraber çalışarak vücuttaki aşırı asitliği ortadan kaldırabilir ve vücudu daha sağlıklı hale getirebilir. Saç ve cilt için elma sirkesi

Bu şaşırtıcı iksir nasıl yapılır?

1 tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı elma sirkesi (tadı rahatsız etmiyorsa, dozu 1 çorba kaşığı kadar artırın)

1 bardak ılık su

Ne zaman içilmeli?

Karışımı sabah aç karnına, kahvaltıdan 30 dakika önce içerseniz daha iyi olur. En iyi sonucu elde etmek için tutarlı olun ve her gün içmeye devam edin. Kurumuş ve hasar görmüş saçlara bal uygulama

Elma sirkesinin yüksek tüketiminin vücutta düşük kalsiyum seviyelerine neden olabileceğini ve bunun da kemik yoğunluğunun düşmesine neden olabileceğini unutmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler