Ana SayfaEvBAHÇEHasır Mobilya Nasıl Temizlenir?

Hasır Mobilya Nasıl Temizlenir?

En sevdiğiniz parçaların bu yaz ve daha birçok mevsim için kullanıma hazır olmasını sağlamak için verandadaki hasır mobilyalarınızı yılda en az bir kez temizlemeli, bakımlı hale getirmeli ve onarmalısınız.

Kuru tutun
Dış mekan ortamları için popüler olmasına rağmen, doğal hasır (rattan, söğüt, kamış ve deniz otu gibi malzemelerden dokunmuş) yağmurla arası pek iyi değildir. Çok fazla nem lifleri zayıflatabilir, gevşetebilir ve boyayı kaldırabilir. Bu parçaları kapalı bir sundurmanın altında tutun. Hasır Eşyalar Kurursa Nasıl Yenilenir?

Düzenli olarak temizleyin
Kir, tüm bu kuytu ve çatlaklarda hızla birikir! Doğal hasır bir parçayı temizlemek için elektrikli süpürgenizdeki fırça aparatıyla tozu alın, ardından parçayı nemli bir bezle silin. Bulaşık deterjanı ve ılık suya batırılmış yumuşak kıllı bir fırça ile ovarak inatçı dökülmeler, kir veya ağaç özsuyunun üstesinden gelin.

Güneşe dikkat edin
Düzenli bakımla bile dış mekan mobilyaları zamanla yıpranmış görünebilir. Güneş ışığı, doğal hasırda solmaya ve çatlamaya neden olur, bu nedenle korunmayı sağlamak için sandalyeleri ve masaları ara sıra çevirin. Ayrıca liflerini yumuşatmak için birkaç ayda bir limon yağı sürebilirsiniz. Evdeki Hasır Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler