Ana SayfaEvBAHÇEGalvanizli Metal Nasıl Temizlenir ve Parlatılır?

Galvanizli Metal Nasıl Temizlenir ve Parlatılır?

Kaplamaya zarar vermemek için galvanizli metalin nasıl temizleneceğini bilmek önemlidir. Galvanizli metal, pas korozyonunu ve oksidasyonu engelleyen koruyucu çinko kaplamalı metaldir. Daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ancak bu, galvanizli metali temizlerken kaplamaya zarar vermeyen temizleyicilerin kullanılmasının önemli olduğu anlamına gelir.

Galvanizli Metal Nasıl Temizlenir?
Galvanizli metali organik maddelerden temizlemenin en iyi ve en etkili yollarından biri iyi sabun ve sudur.

Bir kovada 5 litre su ve yarım bardak bulaşık sabunu karıştırın. Karışıma bir kıl fırça batırın. Yüzeyi fırçalamak için dairesel vuruşlar kullanın. Durulayın ve bezle kurulayın. Bir beze biraz metal cila sürün. Küçük daireler çizerek ovun. Silin ve bu parlaklığın tadını çıkarın. Çinko Tezgah Üstü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Galvanizli Metalden Pas Nasıl Çıkarılır?
Paslanmış galvanizli metal söz konusu olduğunda, pası çıkarmanız ve metali yeniden kaplamanız gerekecektir. Çünkü galvanizli metalin paslanması amaçlanmamıştır. Kaplama korozyona karşı korur.

Galvanizli Metal Nasıl Temizlenir ve Parlatılır?
Galvanizli Metal Nasıl Temizlenir ve Parlatılır?

Galvanizli Metal Üzerindeki Pası Çıkarma Adımları
Kir ve kalıntıları temizlemek için galvanizli metali temizleyin. Bir tel fırçayı sirkeye batırın ve sert ileri geri hareketlerle paslı alanları kazıyın. İnce zımpara kağıdı kullanarak kalan pas alanlarını zımparalayın. Alanı temizlemek için süpürgeyi kullanın. Bir bezi nemlendirin ve her şeyi silin. Tamamen kurumasına izin verin.

Metali galvanizlemek için iki veya üç kat demir açısından zengin boya uygulayın. Parlamasını sağlamak için kurumaya bırakın ve bezle parlatın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler