Ana SayfaEvParke Zeminden Sürtünme İzleri Nasıl Çıkar?

Parke Zeminden Sürtünme İzleri Nasıl Çıkar?

Parke zeminden zamanla sürtünme izleri görmek sinir bozucudur. Muhtemelen biraz aşınma ve yıpranma bekleseniz de, çiziklerin nasıl giderileceğini öğrenmek, zeminlerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Sürtünme İzlerini Kaldırma Yöntemleri
Yaygın ev ürünleri kullanarak parke zeminlerinizdeki çizikleri gidermeyi deneyin. İş için her zaman özel bir ürün satın almanız gerekmez. Bazı beklenmedik kaynaklar hizmete alınabilir: Parke Zeminlerden Yanık İzleri Nasıl Giderilir?

Sürtünme İzi Temizleme İpuçları

Silgi
Özellikle zemin temizliği için tasarlanmış ve inatçı izler üzerinde iyi sonuç veren özel sert kauçuk silgiler olsa da, normal bir kalem silgisi kullanabilirsiniz. Tekrar tekrar kullanılırsa koruyucu cilaların matlaşmasına neden olabilir.

WD-40 tipi ürün
Bu güvenlidir ve ahşabınıza biraz parlaklık kazandırmaya da yardımcı olabilir. Hafif sürtünme izlerinde en iyi sonucu verir. Zemini kaygan bırakabileceğinden kullanımdan sonra iyice temizleyin. Parkelerinizi Korumanın 3 Basit Yolu

Kauçuk tabanlı ayakkabı
Aceleniz varsa ve silginiz yoksa, bazen lastik tabanlı ayakkabılar giymek ve bunlardan birini sürtünme izi üzerinde kullanabilirsiniz. Açık renkli ahşap yüzeylerde siyah, kauçuk tabanlı ayakkabılar kullanmaktan kaçının.

Diş macunu veya kabartma tozu
Bunlar, etraftaki en hafif aşındırıcılardan ikisidir. İzlere uygulamak için temiz, nemli bir bez veya eski, nemli bir diş fırçası kullanın. Hafifçe ovalayın. Ahşabınız çizik veya çukurluysa, diş macunu ve kabartma tozu, çıkarılması zor olan kireçli bir kalıntı bırakabilir. Matlaşan Laminat Parkeleri Parlatmanın Kolay Yolu

İnce çelik zımpara
Koyu renkli ahşapta çok inatçı izler için. Yalnızca en ince zımparayı (#000 veya #0000) kullanın. Ahşabın matlaşmasına ve aşınmasına neden olabilir. Zemininizi cilalarsanız, başlamadan önce zımpara cilalama solüsyonuyla kaplamayı deneyin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler