Ana SayfaEvBAHÇEBalkondan Güvercin Pisliği Nasıl Temizlenir?

Balkondan Güvercin Pisliği Nasıl Temizlenir?

Kuşları izlemek eğlenceli olsa da, balkonunuzda ve mobilyanızda bırakabilecekleri zarar hoş değildir. Güvercin pisliği sadece çirkin olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık açısından da tehlikeli olabilir. Evinizin açık alanlarından temizlediğinizden emin olmanız önemlidir.

Güvercin Pisliği İçin Çok Amaçlı Yöntem

Gerekli Malzemeler
Kazıyıcı (plastik)
süpürge ve faraş
Bulaşık deterjanı
Kova
Ovma fırçası
Karbonat

Yapılışı
Yapışan pislikler için sıyırıcıyı alın ve balkondan çıkarın. Sadece tüm büyük parçaları kazımaya çalışırken ahşaba zarar vermemeye dikkat edin.Güvercinlerin Balkondaki Bitkileri Yememesi İçin Ne Yapmalı?

Bunu süpürmek ve uygun şekilde atmak için süpürge ve faraş kullanın.
Kovayı ılık suyla doldurun ve bir çorba kaşığı deterjan ekleyin.
Herhangi bir dışkı maddesini çıkarmak için sert fırçayı kullanın. Lekeler için alanı karbonat tozu serpin ve 30 dakika kadar bekletin. Alanı fırçalamak için sert fırçayı kullanın. Su ile durulayın. Hava kurumasına izin verin.

Güvercin Pisliğini Ahşap Balkon Temizleme
Balkonunuza bağlı olarak ahşaba farklı bir yaklaşım getirebilirsiniz . Bu yöntem, ahşaptaki lekelerin ve kokunun giderilmesine yardımcı olabilir.

Gereçler
kazıyıcı
süpürge ve faraş
Soda
Karbonat
Beyaz sirke
Sprey şişesi

Yöntem
Herhangi bir kurumuş kakayı çıkarmak için kazıyıcıyı kullanın. Alanı süpürün ve dışkı maddesini atmak için toz tavasını kullanın. Sprey şişesinde sirke ve suyu 50/50 oranında karıştırın. Pislik bulunan bölgelere püskürtün ve 10-30 dakika bekletin. Soda (içme sodası) ile durulayın.
Lekeli bölgelere karbonat tozu sürün ve sert fırçayı kullanın. Bu, gevşemiş dışkı maddesinin çıkarılmasına ve lekelerin çıkarılmasına yardımcı olacaktır.
30 dakika bekletin. Alanı durulayın. Hava kurumasına izin verin. Balkonlara Kuşların Yuva Yapmaması İçin Çözümler

Metalden Güvercin Pisliğini Çıkarma
Metal daha sert bir malzemedir, bu nedenle karışıma biraz daha güç ekleyebilirsiniz.

Neye ihtiyacınız var?
Hortum veya elektrikli yıkayıcı
Çamaşır deterjanı
Ovma fırçası
Havlu veya bez
Sprey şişesi
süpürge ve faraş
Parlatma cilası

Nasıl temizlenir?
Süpürge ve faraşla gevşek pisliği çıkarın. Sprey şişesinde 1 yemek kaşığı karıştırın. 2 su bardağı su ile çamaşır deterjanı. Pislenen bölgeleri sabunlu suyla doyurun. Karışımı yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Bezi veya havluyu alın ve yumuşamış alanları çıkarın.
Elektrikli yıkayıcıyı veya hortumu alın ve tüm kakalar çıkana kadar bölgelere püskürtün. Güvercin kakası asidik olduğundan, metalde aşınma olup olmadığını kontrol edin. Bir bez kullanarak parlatma bileşiğini uygulayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
462TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler