Ana SayfaEvBANYOSirke ile Tuvalet Tankının İçi Nasıl Temizlenir?

Sirke ile Tuvalet Tankının İçi Nasıl Temizlenir?

Klozetinizi temizliyorsunuz peki su tankını en son ne zaman temizlediniz? Tuvalet tankının mutlaka ayda bir kez temizlenmesi gerekiyor. Yosun, pas ve küfü azaltmak için tuvalet tankınızı sirke ile temizleyebilirsiniz.

Tuvalet Tankı Nasıl Temizlenir?
Klozet tankını temizlemeden önce suyu boşaltmanız gerekir. Tanka suyu boşaltmadan sirke dökmek kir, pas ve küfü gidermez. Tankı tamamen boşaltın. Klozetteki Sarı Lekeleri Çıkarmanın Kolay Yolu

Gerekli malzemeler
Beyaz sirke
Karbonat
Boraks
Kıl fırça
Lastik eldivenler
Bulaşık sabunu

Depoyu taşma borusuna kadar sirke ile doldurun. Tankta olabilecek pas, küf veya yosunları kapladığından emin olun. Sirkeyi tankta 12 – 13 saat bekletin.
Sirkeyi yıkayarak boşaltın. Kalan kalıntıları temizlemek için ovma fırçasını kullanın. Ek ovma gücü için bir tutam kabartma tozu ekleyin. Suyu tekrar açın.
Doldurup sifonu çekerek tuvalet tankını birkaç kez durulayın.

Sirke ve Çamaşır Sodası ile Ovma
Porselen tankı temizlemek için 12 saatiniz yoksa, bu daha hızlı yöntemi deneyebilirsiniz.

Suyu tankını boşaltın. 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı, bir su bardağı sirke ve ½ su bardağı kabartma tozu ekleyin. Ovmak için tuvalet fırçasını kullanın.
Yaklaşık bir saat beklemesine izin verin. Herhangi bir yeni yapışmış tortu, yosun, pas ve küfü almak için başka bir iyi fırçalayın.
Suyu açın ve tankı boşaltın. Temiz ve taze kokulu tankınızın keyfini çıkarın. Klozeti Temizlerken Bu Hataları Yapıyor Musunuz?

Çamaşır Suyu Sirke ile Karıştırmayın
Klozetinizi temizlemek için sirke kullanmak söz konusu olduğunda, doğal bir mantar önleyici ve antibakteriyeldir. Ayrıca ağartıcı ile karıştırıldığında zehirli bir buhar oluşturur. Tankınızı temizlemek için sirke kullanırsanız, çamaşır suyuna ihtiyacınız olmaz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
469TakipçilerTakip Et
227TakipçilerTakip Et

En Popüler