Ana SayfaEvDEKORASYONAhşap veya Bambu Panjur Nasıl Temizlenir?

Ahşap veya Bambu Panjur Nasıl Temizlenir?

Nem ahşap ve bambu panjurlarınıza iyi gelmeyecektir. Ek olarak, aşındırıcı temizleyiciler cilaya zarar verebilir. Bu nedenle, ahşap panjurları temizlerken fazla su ve ovma pedleri veya aşındırıcı temizleyicilerden kaçının. Bu, derin bir temizliğe ihtiyaç duyduklarında şunlara ihtiyacınız olacağı anlamına gelir:

Hafif deterjan veya sirke
Bez (mikrofiber bez veya eski bir çorap)
Havlu veya gazete
Kurutucu bez

Sirke kullanıyorsanız, 1 ölçü sirkeyi 2 ölçü suyla karıştırın. Deterjan yoluna giderken yaklaşık 3-4 su bardağı suya bir damla ilave edeceksiniz. Kumaş Dikey Perdeleri Nasıl Temizlenir?

Mümkünse, her bir çıtayı çıkarın ve havlunun üzerine koyun. Bu mümkün değilse, panjurları eğerek iplerin etrafından dolaşmak zorunda kalacaksınız.
Bezinizi veya çorabınızı ıslatın ve iyice sıkın.
Çıtanın her iki tarafını da bir uçtan diğer uca yumuşak bir kaydırma hareketiyle silin.
Parçacıklar veya inatçı lekeler yapışmışsa, bezle hafifçe ovarak birkaç kez gözden geçirin. Çıtaların kurumasına izin verin. Tozu uzaklaştırmak için bir kurutucu bezi üzerlerine sürtün.

Bu yöntem aynı zamanda sudan biraz daha fazlasını gerektiren kire yapışmış plastik, alüminyum ve vinil panjurlar için de işe yarayacaktır. Panjur Açma-Kapama İpleri Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
228TakipçilerTakip Et

En Popüler