Ana SayfaEvLastikli Çarşaf Katlamanın Kolay Yolu

Lastikli Çarşaf Katlamanın Kolay Yolu

Çarşaflarda bulunan lastikler, her ne kadar kullanım esnasında büyük kolaylık sağlıyor olsa da aynı şeyi ütüleme ve katlama için söylemek mümkün değil. Lastikli çarşaf katlama, düz çarşaflara göre çok daha zor. Ancak bir çözümü yok değil.

Lastikli çarşafı katlama başlarken öncelikle çarşafların büzgülü olan köşe noktalarını tutun.
Tutmuş olduğunuz bu iki köşeyi katlayıp tam olarak üst üste getirin. Üst üste geçen köşelerin düzgün bir şekilde durması bu işin en önemli püf noktalarından birisi. O nedenle elinizle mutlaka düzleyin. Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Elde ettiğiniz şeklin düz olan kenarı haricindeki 3 kenarı, içe doğru katlayın ve ortaya bir dikdörtgen çıkmasını sağlayın.
Bu dikdörtgeni elde ettikten sonra işiniz çok kolay. Dilediğiniz boyuta gelecek şekilde 1 ya da 2 kere katlayarak son derece düzgün bir katlama yapabilirsiniz.

Katlama Yerine Rulo Yapma
Eğer lastikli çarşafı katlamak size zor geliyorsa katlamak yerine rulo yapmayı deneyebilirsiniz. Rulo olarak saklanan çarşaf, düzgün bir görünüşe sahip olacağı gibi buruşma ihtimali de çok daha az olacaktır. Çarşafların Bozulması Nasıl Önlenir?

Çarşafı rulo olarak saklamak için öncelikle 2 kere ikiye katlayın ve ince uzun bir şekil elde edin. Ardından kısa olan köşeden başlayarak rulo yapın.

Rulo katlama esnasında çekmecenizin yüksekliğini göz önünde bulundurursanız yerleştirme konusunda sorun yaşamazsınız.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler