Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMIYeni Doğan Bebeklerde Kırmızı Kuru Yanaklar

Yeni Doğan Bebeklerde Kırmızı Kuru Yanaklar

Kırmızı, kuru yanakları olan yeni doğan bebek için doğal bir çözüm bulmak, kızarıklığın altında yatan nedene bağlıdır. Bebekler küçük cilt problemi ve kızarıklık yaşayabilir ve genellikle bunlar doğal ilaçlarla giderilebilir veya kendi başlarına iyileşebilir.

Bebek Aknesi
Bebekte sivilce yaygın, geçici bir cilt durumudur. Yenidoğanın cildinde ilk birkaç ayda gelişen küçük, kırmızı yumrular olarak tanımlanır.

Anne sütünü bir pamuk yardımıyla bebeğinizin cildine sürün. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. Anne sütü cildi nemlendirir. Ayrıca enfeksiyon ve bakterilerle savaşmaya yardımcı olan antibakteriyel özelliklere sahip laurik asit içerir. Bebek Şampuanı Nasıl Yapılır?

Bir macun oluşturmak için mısır nişastasını biraz suyla karıştırın. Günde bir kez ince bir tabaka halinde uygulayın ve yaklaşık bir saat bekletin, ardından ılık suyla durulayın. Mısır nişastası doğal bir kurutma maddesidir ve fazla yağların emilmesine yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı (sızma hindistan cevizi yağı) nemlendirici bir madde olarak işlev görür. Cildi yatıştırır, besler ve nemlendirir. Aynı zamanda anne sütü gibi laurik asit içerir. Hindistan cevizi yağını bir pamuğa damlatın ve günde iki kez bebek sivilcelerinin üzerine ince bir tabaka halinde uygulayın.

Salya akması
Salya akması bebeğin yüz, ağız ve boyun aşırı tükürük sebebiyle tahriş olmasıdır. Yaygındır ve küçük kırmızı yumrularla birlikte çatlamış cilt lekeleri olarak görünebilir.

Vazelini bebeğinizin cildine uygulamak güvenlidir. Bebeğin cildini aşırı salyanın neden olduğu tahrişten korumak için nemlendirici ve cilt bariyeri olarak kullanın. Karbonat ile Bebek Giysisi Yıkama

Etkilenen bölgelere hindistancevizi yağı sürün. Tahrişi tedavi etmek için mükemmel bir kayganlaştırıcı görevi görür. Laurik asit ayrıca enfeksiyon olasılığını önlemeye yardımcı olur.

Bebeğin yüzündeki salyayı hemen temizleyin ve nazikçe kurulayın. Bu, salya döküntülerini tedavi etmenin en iyi doğal yoludur.

İsilik
Isı döküntüsü, bebeğin sıcaklık değişiklikleri, ateş, aşırı giysi veya gıda alerjilerinin neden olabileceği kaşıntılı, kalıcı bir kızarıklık geliştirmesidir.

Karbonat tozunu suyla karıştırın ve etkilenen bölgelere günde iki kez uygulayın. Bölgeleri yıkayabilir veya kompres olarak kullanabilirsiniz. Başka bir seçenek de bebeğin banyosuna bir fincan karbonat tozu eklemektir.

Yulaf ezmesi, anti-inflamatuar, yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Bebeğinizin banyosuna bir fincan ince öğütülmüş yulaf ezmesi ekleyin ve bebeği günde iki kez 20 dakika yıkayın. Rahatlama anında olacak. Bebeğinizi hava ile kurutun. Etkilenen bölgeleri havluyla ovalamayın. Bebeklerde Hindistan Cevizi Yağı Kullanmak İçin 20 Neden

Eritema Toksikumu
Eritema toksikum, yeni doğanların yaklaşık yarısında görülür. Bu lekeli döküntü, bebeğin vücudunun herhangi bir yerinde kırmızı deri ile çevrili küçük sarı veya beyaz yumrular olarak ortaya çıkar. Doğumdan iki ila beş gün sonra gelişebilir. Nedeni bilinmiyor. Eritema toksikumun tedavisi yoktur ve genellikle 10 gün içinde kendi kendine düzelir.

Milia
Milia, bebeğin yüzünde veya boynunda bulunabilen zararsız, minik, beyaz veya sarı keratin dolu kistlerdir. Bunun nedeni ölü derinin gözenekleri tıkamasıdır. Tipik olarak birkaç hafta içinde kendiliğinden kaybolurlar, ancak birkaç doğal çözüm yardımcı olabilir.

Süt, cilt gözeneklerindeki kirleri temizler ve çıkarır. Bir pamuğu süte batırın, etkilenen bölgelere uygulayın, 10 ila 15 dakika kurumasını bekleyin ve soğuk suyla durulayın.
Karanfil keratin çözme yeteneğine sahiptir. Üç ila dört öğütülmüş karanfil ve su ile bir macun hazırlayın. Etkilenen bölgelere uygulayın, ancak bebeğin gözlerine yakın değil. Tamamen kurumasını bekleyin, ardından soğuk suyla durulayın.
Aloe vera, mükemmel anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir. Bu milia tedavisinde oldukça etkili olabilir. Aloe vera’yı etkilenen bölgelere uygulayın, kurumasını bekleyin ve soğuk suyla durulayın. Ev yapımı Bebek Mendili Tarifi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler