Ana SayfaSAĞLIKKİLO VERMEKemik Suyu Diyeti Nedir?

Kemik Suyu Diyeti Nedir?

Kemik suyu diyeti, 4 haftaya kadar her hafta 2 gün sadece kemik suyu içtiğiniz 21 günlük sıkı bir diyettir. Bu aralıklı diyet, kemik suyunun zengin besinleri ile birleştiğinde, belinizin yanı sıra cildinizin sağlığı, enerji seviyeleri ve metabolik sendromun diğer semptomları üzerinde ölçülebilir etkiler yaratabilir.

Kemik Suyu Diyet Planı
Standart kemik suyu diyet planı 21 gün sürer, ancak bu günlerin sadece 6’sı kemik suyu tüketimi ile sınırlı olacaktır. Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Adım 1: Bu diyete başladığınızda, haftada sadece kemik suyu içeceğiniz ardışık olmayan iki gün seçin.
Adım 2: Tavuk, ördek, kaz, dana, balık kafası kemiğinden yapılan o günlerde 6 bardak kemik suyu tüketmelisiniz. Bulyon küplerinden, karides suyundan veya palamut suyundan yapılan et suyundan kaçının .
Adım 3: Diyet uyguladığınız günlerde sadece kemik suyu tüketeceksiniz.
Adım 4: Haftanın diğer beş günü, Paleo diyetini izleyen geleneksel 3 öğün yemek planında olacaksınız . Bu, yüksek düzeyde sağlıklı yağ ve protein içeren son derece düşük karbonhidrat seviyeleri anlamına gelir .
Adım 5: Ardışık olmayan 2 diyet günü ve 5 Paleo gününden oluşan bu modeli 3 hafta boyunca tekrar edeceksiniz.
Not: Kemik suyu diyet planını uygularken Paleo diyetini dahil etmenin amacı, kilo vermenin ve genel sağlığı iyileştirmenin bir yolu olarak vücudunuzu karbonhidratlar yerine yağ yakmaya teşvik etmektir. Kemik Suyunun Faydalarını Biliyor Musunuz?

Kemik Suyu Diyetinin Sağlığa Faydaları
Kemik suyu diyetinin potansiyel faydaları şunlardır:

Geliştirilmiş kolesterol seviyeleri
Daha güçlü kardiyovasküler sağlık
Hızlı kilo kaybı
Artan detoksifikasyon
Normalize edilmiş kan şekeri seviyeleri
iştah kesici
Parlak deri
Kollajen üretiminde artış
Yaşlanma karşıtı etki
Daha iyi bilişsel işlev
Daha düşük inflamasyon seviyeleri
Ruh hali geliştirici
Etkili uyku yardımı Paleo Diyeti Nedir?

Bununla birlikte, bu sağlık yararları yalnızca anekdot niteliğindedir. Bazı uygulayıcılar, 3 hafta içinde 10 kilodan fazlasının kaybedilebileceğini iddia ediyor. Bu çorbalardaki yüksek seviyedeki kolajen ve diğer bileşenler, cilt sağlığını korurken ve kırışıklıkları giderirken vücudun büyümesini ve onarımını teşvik edebilecektir. Eklem ağrısı ve iltihabı, bu diyette alınan önemli mineraller ve bileşiklerden de hafifletilebilir. Hafıza ve biliş de artırılabilir.

Besin açısından yoğun sıvı, bağışıklık seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olur. Ketozun daha erişilebilir enerji formları ürettiği bilinmektedir. Bu nedenle, karbonhidrat ve kalori yoksunluğunun ilk belirtileri geçtikten sonra ruh halinizde bir artış hissedebilirsiniz. Ayrıca detoks yetenekleri nedeniyle bağırsak ve karaciğer sağlığını iyileştirir. Kemik suyundaki jelatinin içinde bulunan glisin, iyi bir uyku sağlar. Bu yüzden et suyuna gece iksiri de denir!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler