Ana SayfaYEMEKİÇECEKLERSinameki Çayının Kanıtlanmış Faydaları

Sinameki Çayının Kanıtlanmış Faydaları

Sinameki çayı, FDA onaylı reçetesiz bir müshildir. Sağlık açısından en önemli faydaları arasında kilo vermeye yardımcı olmak, kabızlığı tedavi etmek, iltihabı azaltmak ve vücudu toksinlerden arındırmak sayılabilir.

Sinameki çayının başlıca sağlık yararları şunlardır:

Kilo Kaybına Yardımcı Olabilir
Sinameki çayı, kilo kaybını teşvik edebilecek fazla toksinleri ve atık maddeleri vücuttan atmaya yardımcı olabilir. Ancak, “kaybedilen” ağırlığın çoğu sudur. Bu nedenle, çayı tüketmek, tam bir etki elde etmek için diyet kısıtlamaları ve egzersiz ile eşleştirilmelidir.

Müshil Yapabilir
Bu çayda bulunabilecek sennozitler, olası müshil etkisi ile peristaltik hareketi ve hızlı detoksifikasyonu uyarabilir. Bu kabızlığın tedavisine yardımcı olur. Sinameki Çayının Tehlikeleri

Hemoroidi Tedavi Edebilir
Sinameki, müshil etkileri nedeniyle anal fissürlerin ve diğer hemoroidlerin şişmesini ve hızlı iyileşmesini azaltmaya yardımcı olabilir.

Hazımsızlığı Tedavi Edebilir
Kabızlık, şişkinlik, kramp veya hazımsızlık ile mücadele ediyorsanız, sinameki çayı, bağırsaklarınızdan normal yiyecek ve atık madde akışını teşvik ederek genellikle yardımcı olabilir.

Diüretik Olarak Hareket Edebilir
Bu özel çay, olası bir idrar söktürücü olarak da bilinir, yani idrara çıkmayı uyarabilir. Bu, vücuttan fazla tuzları, yağları, toksinleri ve suyu serbest bırakabilir. Sinameki sıklıkla dehidrasyona neden olabilir, bu yüzden yeterince nemli kaldığınızdan emin olun.

Cilt Bakımına Yardımcı Olabilir
Sinameki çayı, tanen, reçine ve uçucu yağların varlığı nedeniyle yaraları, yanıkları ve saçkıranları tedavi etmek için kullanılır. Anti-bakteriyel özellikleri, akne ve diğer cilt rahatsızlıklarıyla mücadelede de faydalıdır .

Saç Bakımı ve Boyasında Yardımcı Olabilir
Sizin için sinameki uygulanması saçın daha güçlü, daha kalın ve hacimli saç sağlayacaktır. Ayrıca kül sarısından altın rengine veren doğal bir saç boyası görevi görebilir.

Muhtemelen Anti-Parazit
Sennositler gibi sinameki çayında bulunabilen belirli bileşikler muhtemelen anti-parazitik bir etkiye sahiptir. Bu çay, bağırsak solucanlarını ve diğer bağırsak parazitlerini yok ederek, öğünlerinizden mümkün olduğunca çok besin almanızı sağlamaya yardımcı olabilir.

Anti-inflamatuar
Geleneksel olarak sinameki çayı, baş ağrıları, ateş ve eklem ve doku iltihabı dahil olmak üzere çok çeşitli iltihaplı durumlar için kullanılmıştır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler