Ana SayfaEvKaro Zeminler Nasıl Temizlenir?

Karo Zeminler Nasıl Temizlenir?

Arduvaz, granit ve mermer gibi doğal taş zeminler güzeldir. Ancak konu doğal taş temizliği olduğunda, yapmak istemeyeceğiniz birkaç şey vardır.

Sert temizleyiciler veya aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın.
Sirke gibi asidik temizleyiciler veya amonyak bazlı temizleyiciler kullanmayın.

Taş Karo Zeminler Nasıl Temizlenir
Konu taş temizlemeye geldiğinde, nötr pH’lı çok amaçlı bir temizleyici arayın. Ahşap Zeminden Çizikler ve Lekeler Nasıl Temizlenir?

Yerdeki tüm kiri temizlemek için elektrikli süpürgesi kullanın.
Bulaşık deterjanı ve suyu bir sprey şişesinde eşit miktarda karıştırın. Zemine püskürtrn ve ovmak için paspas kullanın. Karışımı silmeden önce özellikle kirli alanlarda yaklaşık 5-10 dakika bekletin. Ardından temiz su ile zemini durulayın.

Cam Karo Nasıl Temizlenir?
Cam mozaik karolar çok güzeldir. Ve gözenekli olmadığı için lekeleri emmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak yine de unutmamanız birkaç şey var:

Sert aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın.
Fayansların üzerinde yerleşecek ve sertleşecek leke bırakmayın.

Cam karo oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle, banyo için ticari bir temizleyici kullanmayı seçebilirsiniz. Ancak, biraz daha doğal bir şey arıyorsanız, Bulaşık deterjanı, sirke ve suyu alın. Duş Zemininde Kahverengi Lekeleri Çıkarma

Bir sprey şişesinde 1:1 oranında su ile sirkeyi karıştırın. ½ çay kaşığı deterjan ekleyin. Karışımı çalkalayın ve zemine püskürtün.Mikrofiber paspası ıslatın ve karışımı fayansların üzerine sürmek için kullanın.Karışımı tüm zemin boyunca çalıştırın.Kovaya temiz ılık su alın. Zemini durulamak için paspas kullanın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler