Ana SayfaEvMUTFAKPlastik Saklama Kaplarındaki Koku Ve Lekeler için Temizlik Çözümü

Plastik Saklama Kaplarındaki Koku Ve Lekeler için Temizlik Çözümü

Plastik saklama kapları genellikle düzenli kullanımla lekelendiğinden, bunların nasıl düzgün şekilde temizleneceğini bilmek önemlidir. Plastik gıda saklama kaplarınızı iyice temizlemek için zaman ayırmak, sahip olduğunuz kapların mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlayarak paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Bazen basit bir ev yapımı çözüm kullanmak, saklama kapları da dahil olmak üzere mutfak gereçlerini temizlemek için en iyisidir. Aşağıdaki temizleme solüsyonlarından herhangi biri plastik için uygundur. Sararan Plastik Nasıl Beyazlatılır?

Ev Yapımı Yumuşak Ovma
Bir kapta karbonat tozunu birkaç damla su ile yumuşak bir macun olana kadar karıştırın. Plastik kabı temizlemek için yumuşak ovma macunu içeren bir bez kullanın.

Ev Yapımı Çok Amaçlı Temizleyici
Bir kapta 1 yemek kaşığı sirke, bir yemek kaşığı amonyak ve 1 tatlı kaşığı karbonat tozu ve iki bardak suyu karıştırın.

Çamaşır suyu çözeltisi
Eşit miktarda çamaşır suyu ve suyu karıştırın ve lekeli saklama kabında bekletin. Birkaç kez temiz suyla durulayın ve ardından kurumasını bekleyin.

Limon suyu
Kirli plastik kaba bir limonun suyunu sıkın ve bir saat bekletin. Plastik Kapların Kötü Kokmasını Engelleyin

Güneş
Plastik kabı dışarı çıkarın ve günün en yoğun olduğu saatlerde güneşin altında birkaç saat bekletin. Güneş, plastikten lekeleri ve kötü kokuları çıkarmada ağartıcıya benzer şekilde hareket eder.

Uyarı
Kendi ev yapımı temizlik solüsyonlarınızı yaparken, ağartıcıyı sirke veya amonyak gibi bir asitle karıştırmayın. Yayılan dumanlar zehirli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler