Ana SayfaEvKoyun Postu Halı Nasıl Temizlenir?

Koyun Postu Halı Nasıl Temizlenir?

Evinizde ne amaçla olursa olsun koyun postu halı varsa zaman zaman temizlenmesi gerekecektir. Bu tür malzemelerin temizlenmesi özel bir özen gerektirir ve bu yöntemler hem gerçek hem de suni koyun postu halılarda işe yarar.

Koyun postunu Yıkamak
Post çok kirliyse veya genel bir temizlikten daha fazlasına ihtiyaç duyuyorsa elde veya çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Halı Temizlemede En İyi 5 Tüyo

Makinede Yıkama
Halıyı bir koyun derisi fırçasıyla fırçalayın. Ağırlığın eşit dağılması için halıyı yıkayıcının etrafına sarın. Makineyi en düşük ayara getirin varsa, hassas, yün döngüsünü kullanın. Soğuk veya ılık su kullanın. Asla sıcak su kullanmayın.
Koyun derisi deterjanı ekleyin. Halınızı mahvedeceği için normal çamaşır deterjanı kullanmayın. Halıyı kurutmak için uzatın veya doğrudan güneş ışığı almayan bir ipe asın. Kurutma makinesine kesinlikle koymayın. Halı sertleşir.

Elde yıkama
Bazı kilimler çamaşır makinesine sığmayacak kadar büyüktür. Bu durumda halınızı elde yıkayınız. Zorlu Halı Lekelerini Temizlemek İçin İpuçları

Küveti ılık suyla doldurun. Koyun derisi deterjanı ekleyin. Halıyı batırın.
Yavaşça çalkalayın. Halıyı üç ila beş dakika boyunca döndürmek için yumuşak bir dokunuş kullanın. Kirli suyu küvetten boşaltın. Halıyı durulamak için küveti ılık suyla tekrar doldurun. Kalan sabun ve kiri temizlemek için ovucu temiz suda çalkalayın. Fazla suyu sıkmak için halıyı yuvarlayın. Mümkün olduğu kadar çok su sıkmaya çalışın, ancak nazik olun. Postu uzatın ve asın veya kuruması için düz bir şekilde yatırın.

Nokta Temizleme
Dökülmeler olur, bu nedenle daima beyaz havlu ve koyun derisi deterjanı bulundurun.

Dökülen sıvıyı hemen beyaz bir havluyla kurulayın. Leke tamamen emilene kadar kuru havlularla tekrarlayın. Beyaz bir havluyu ıslatın ve az miktarda koyun derisi deterjanı uygulayın. Alanı deterjanla hafifçe ovun. Döküntü giderilene kadar bu adımı tekrarlayın. Alanı sade suyla durulayın. Islatmayın, sadece sabunu durulayın. Hava kurumasına izin verin.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler