Ana SayfaHAYATKurumuş Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kurumuş Kırmızı Şarap Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Yeni kırmızı şarap lekesini çıkarmak nispeten kolaydır: Sadece leke çıkana kadar kumaşa sıcak su dökün. Kurumuş kırmızı şarap lekesini çıkarmaksa her zaman bu kadar kolay olmaz ama bu sorunla baş etmek için birkaç ev yöntemi vardır.

Bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksit
Eşit ölçüde hidrojen peroksitle sıvı bulaşık deterjanını karıştırın. Bu malzemelerden hiçbirisi tek başına işe yaramaz ama birlikte, kurumuş kırmızı şarap lekesi çıkarmak için en çok kullanılan yöntemdir. Hidrojen Peroksit İçin 4 Şaşırtıcı Kullanım

İlk olarak, deterjan ve peroksit karışımından az bir miktarı lekeye dökün. Parmaklarınızla karışımı lekeli kısma yayın. Lekenin karışımla iyice ıslandığından emin olun. Deterjanı yıkamadan önce, pamuklu kumaşta en az 30 dakika bekletin. Ardından kumaşı yıkayın ve asarak kurutun.

Limon ve Tuz Kullanmak
Pamuklu kumaşı soğuk suya bastırın. Bu adım, kuru lekeyi nemlendirecek ve böylece çıkma ihtimali güçlenecektir. Kumaşın fazla suyunu sıkın doğrudan limon suyunu lekenin üzerine dökün. Limon, kumaşa işleyince, lekeli kısma tuz serpin.
Lekenin çıktığına emin olunca kumaşı yıkayın. Limon İle Yapabileceğiniz 20 Sıradışı Şey

Başka Solüsyonlar Kullanmak
Lekeyi beyaz şarapla ovmayı deneyin
Giysi beyazsa beyaz şarapla ovabilirsiniz. Kokuyu gidermek istediğinde, pamuklu kumaşı elde yıkayın.

Krem tartar ve su kullan
Eşit ölçülerde krem tartar ve suyu karıştırıp macun yapın. Macunla, diğer uygulamalarda yaptığın gibi kumaşı ovun. Krem Tartarın 20 Şaşırtıcı Kullanım Alanı

Bir çözücü ve kalıp sabun kullanın
İlk olarak kumaşı suya bastır ve etkilenen noktanın yumuşak kalmasını sağlayın. Sonra, lekeli kısma çözücü bir madde sürün. Çözücünün kumaşa işlemesini bekleyın. Sonra, lekeyi standart bir kalıp sabunla yıkayın.

Ticari kumaş temizleyici kullanın
Pamuklu kumaş beyazsa çamaşır suyu kullanabilirsin. Değilse kumaşa zarar vermeyen temizlik ürünlerini tercih edin.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler