Ana SayfaHAYATPRATİKSırt Çantası Nasıl Temizlenir?

Sırt Çantası Nasıl Temizlenir?

Okul çağındaki çocukların hemen hepsi artık okula sırt çantalarıyla gidiyor. Çocuğunuzun sırt çantası halen sağlam ancak kirli ise temizlemeniz çok kolay. Sırt çantasını ilk günkü gibi yapabilir, bir sene daha önemli bir okul masrafından kurtulmuş olabilirsiniz.

Bir sırt çantasını temizlemenin ilk adımı tamamen boşaltma ile başlar. Buruşuk eski kağıtlar, sakız kutuları, kırıntıları, vs. hepsi çıkarılmalı ve çanta iyice silkelenmelidir. Çocuğunuzun sırt çantası doğru mu?

Ardından çantadaki hasarı değerlendirin. Torbanın tamamı kirli mi, yoksa dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var mı? Sadece bir veya iki kirli leke varsa, ılık ve sabunlu suyla lekelenin olduğu bölgenin temizlenmesi mümkün olur. Alanı temiz bir bezle temizledikten sonra durulayın.

Sırt çantasının daha ağır bir yardıma ihtiyacı varsa, en kötü lekeleri için ev yapımı bir leke çıkarıcıyla ön-işlem yapabilirsiniz.Çantanın içinde kartondan destek takviyeleri varsa o zaman elde yıkamak en iyisi olacaktır. Leke çıkarıcı ile çantanın lekeli alanlarını silin.

Eğer çantanın içinde ısmanmaması gereken destekler yoksa o zaman çamaşır makinenizda torbayı narin veya el yıkama döngüsünde yıkayabilirsiniz. Bu sırada kayışların dolanmadığından emin olmak çantayı eski bir yastık kılıfının içine koyun. Kılıfın ağzını bağlayın ve bu şekilde yıkayın. Okul çocuklarından kahvaltının önemi

Çamaşır makinenizde (veya lavabonun içinde) bir sırt çantası yıkarsanız, asla kurutucuya koymayın . Bunun yerine, nemi emmek ve torbanın şeklini korumaya yardımcı olmak için içine birkaç adet havlu koyun ve havadar bir yerde kurutun. Kreşe alıştırma süreci nasıl kolaylaştırılır?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler