Ana SayfaEvMUTFAKBulaşık Makinesinde Yapılabilecek 9 İlginç Şey

Bulaşık Makinesinde Yapılabilecek 9 İlginç Şey

Bulaşık makinesini sadece bulaşıklarınızı yıkamak için mi kullanıyorsunuz? Eğer bir gün ihtiyacınız olabilir diye, garip gelebilecek ama kullanışlı bulaşık makinesi tüyoları aklınızın bir köşesinde kalsın.

Fırında somon fileto
Bulaşık makinesinde de lezzetli bir yemek hazırlayabilirsiniz. Çok fazla kullanışlı olmasa da yine aklınızda bulunsun, ne zaman ihtiyacınız olacağı belli olmaz. Bir alüminyun folyonun içine somon balığını sarın, bulaşık makinesinin üst rafına yerleştirin ve sabun olmadan normal bir döngüde çalıştırın. Bulaşık makinesi tabletinizi kendiniz yapın

Meyve ve sebzeleri yıkayın
Özellikle ıspanak gibi bazı sebzeleri yıkamak oldukça fazla zamanınızı alabilir. Meyve ve sebzeleri tek tek elde yıkamak yerine, bulaşık makinesinde hepsini birden yıkayabilirsiniz. Sebze ve meyveleri bulaşık makinesine atın, soğuk su ile sabunsuz durulama döngüsünü çalıştırın. Domates ve şeftali gibi daha hassas ürünleri korumak için bunları üst rafa yerleştirin.

Bilgisayar klavyesini temizleyin
Eğer bilgisayar klavyeniz çok kirliyse ve temizlemeye üşeniyorsanız, bulaşık makinesinde yıkayın. Ama sıcak su ve sabun kullanmayın. Klavyenizin, yıkamadan sonra üç gün kurumasını sağlayın. Daha az riskli bir temizlik için, klavyelerin nemli bir bezle hafifçe silinmesi önerilir. Tercih ve sorumluluk sizin! Bulaşık makinesi doğal yollardan nasıl temizlenir?

Yiyecekleri sıcak tutun

Kalabalık misafirler ağırlayacağınız zamanlarda yemekleri sıcak tutmak için fırınınız doluysa, yemeklerinizi bulaşık makinesine koyabilirsiniz. Bulaşık makinesini su olmadan kurutmaya ayarlayın ve yemek kabını üst rafa yerleştirin.

Avokado olgunlaştırma
Avokadoyu hızlı olgunlaştırmanız mı gerekiyor? Avokadoyu bulaşık makinesine koyun ve sabun olmadan sadece bir normal döngüde çalıştırın. Bir restoran çalışanına göre, ısı ve nem bu sert meyveyi yumuşatır. 10 dakikada avokado nasıl olgunlaştırılır?

Buharda sebze pişirin
Kuşkonmaz ve fasulye gibi sebzeleri buharda pişirmek istiyorsanız, bir cam kavanozun içine koyun ve biraz su ekleyerek kapağını kapatın. Ardından, kavanozu bulaşık makinenizin üst rafına koyun ve normal bir döngü çalıştırın.

Güzellik malzemelerini temizleyin
Makyaj fırçalarını temizlemekte zorlanıyorsanız, bulaşık makinesinin çatal-bıçak bölümüne koyun. Aynı şekilde, saç fırçası, tarak da koyabilirsiniz. Bulaşık makinesini normal bir döngüde çalıştırın. Makyaj ve güzellik malzemeleri nasıl temizlenmeli?

Araba parçalarını parlatın
Jant kapaklarını ve tekerlek kapaklarını aracınızdan çıkarın ve bulaşık makinesine yerleştirin. Normal yıkama yapın ama bulaşıklarınızla aynı anda yıkama yapmamaya özen gösterin!

Sahte çiçekleri temizleyin
Plastik çiçek aranjmanlarınız bir örtü üzerinde güzel görünebilir, ama aynı zamanda büyük toz mıknatıslarıdır. En basit çözüm? Tüm buketleri bulaşık makinesinin üst rafına koyun ve normal yıkama yapın. Çiçekleri sıkıştırarak ikinci bir hayat verin

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
465TakipçilerTakip Et
230TakipçilerTakip Et

En Popüler