Ana SayfaHAYATBetondan Yağ Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Betondan Yağ Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Betondan yağ lekelerinin nasıl çıkarılacağı herkesin bildiği bir bigi değil. Karbonat, kedi kumu ve hatta kola kullanarak betonunuzdaki yağı çıkarmak mümkün.

Kedi Kumu ile Fazla Yağın Giderilmesi
Lekeyi betondan çıkarmaya çalışmadan önce, betondaki fazla yağı almak çok önemlidir. Kedi kumu bu iş için mükemmeldir.

Taze yağın üzerine bol miktarda kedi kumu serpin. Lekeye ezmek için ayaklarınızı kullanın. Gece boyunca veya mümkün olduğunca uzun süre beklemesine izin verin. Kedi kumunu toplanınca fazla yağı çekmiş demektir. Kumu artık alıp atabilirsiniz. Yünlü Kumaştan Yağ Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Lekenin ne kadar taze olduğuna bağlı olarak, kedi kumu sizin için lekeden kurtulmak için yeterli olabilir. Bununla birlikte, hala lekeleriniz varsa, bu diğer yağla mücadele püf noktalarına geçin.

Kola İle Betondan Yağ Lekesi Nasıl Çıkar?
Kola sadece içmek için değil betondaki yağı temizlemek ve tuvaletteki pası gidermek için de iyidir.

Tüm lekeyi Kola ile kaplayın. Bol miktarda bulaşık deterjanı ekleyin. Dairesel hareketlerle fırçalamak için fırçayı kullanın. Su ile durulayın. Gerektiği kadar tekrarlayın. Renkli Giysilerdeki Yağ Lekesini Çıkarma Yöntemi

Karbonat ile Betondan Yağını Çıkarın
Karbonat tozu, taze yağ lekeleri için başka bir harika temizleyicidir. Yağı biraz kedi kumu ile çıkardıktan sonra kabartma tozu deneyin.

Leke üzerine karbonat tozu serpin. Büyük bir leke tüm kutuyu gerektirir. Yaklaşık 15 dakika bekletin. Birkaç damla bulaşık deterjanı ve su ile macun yapın. Birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle fırçayla ovalayın. Su ile durulayın.

WD-40 Yağ Lekelerini Çıkarır mı?
WD-40 etkili bir yağ lekesi çıkarıcıdır. Bazı durumlarda, WD-40 betondaki yağ lekelerini çıkarabilir. Ancak diğer yöntemler kadar etkili değildir ve lekenin ne kadar eski olduğuna bağlıdır. Elinizde varsa lekenin üzerine püskürterek ve 30 dakika bekleterek deneyebilirsiniz. Fırçanızla ovalayın. Deri Çantadaki Yağ Lekesinin Temizlenmesi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler