Ana SayfaHAYATAyakkabılarda Küf ve Kokusunu Giderme Yöntemi

Ayakkabılarda Küf ve Kokusunu Giderme Yöntemi

Ayakkabılarda terli ayaklardan veya ayakkabı kumaşının ıslanması sonucunda küf sporları gelişebilir. Küf, karanlık, sıcak ve nemli ortamlarda yetişen bir mantardır. Ayakkabı küfün gelişmesi için mükemmel alanlardır. Küf normalde siyahtır, ancak beyaz süngerimsi büyüme olarak da görünebilir. Küf lekelerini ve kokularını ayakkabınızdan çıkarmanın yolları vardır.

Kimyasallarla çalışırken ellerinizi korumak için lastik eldiven takın. Ayakkabı Kokusundan Kurtulmak İçin Kolay Bir İpucu

Ayakkabıları dışarıya çıkarın ve küf sporlarını yumuşak kıllı bir fırça ile fırçalayın. Ayakkabıların güneşte kalmasına izin verin, güneş ışınları küfü öldürür.

3 çorba kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı tuzu karıştırın. Solüsyona temiz bir bez batırın ve küf lekesine uygulayın, ayakkabının kumaşının içine sürterek ovalayın. Ayakkabıyı iki saat boyunca güneşe yerleştirin, ardından çözeltiyi ılık suyla yıkayın. Ayakkabıları temiz bir bezle kurulayın ve ayakkabıların içindeki kumaşın kurumasına yardımcı olmak için güneşte bırakın. Spor Ayakkabınızı Portakal Kabuklarıyla Yenileyin

Yarım kova içine 2 çorba kaşığı sıvı klorlu ağartıcı karıştırın. Temiz bir bez kullanarak, çözeltiyi lüf lekesine uygulayın. Solüsyonun ayakkabı üzerinde 10-15 dakika kalmasına izin verin. Ayakkabıları temiz, ılık suyla durulayın ve temiz bir bezle kurulayın.

Küf kokusunu gidermek için ayakkabıların içine bir koku giderici ürün püskürtün. Küflenen Bez Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler