Ana SayfaEvBANYOSabun Köpüğünü Lekelerini Kolay Temizleme Yöntemleri

Sabun Köpüğünü Lekelerini Kolay Temizleme Yöntemleri

Banyo temizliği, özellikle de sabun köpüğünü temizlemeniz gerekiyorsa biraz zaman alabilir. Sudaki mineraller ve sabun yağı karıştığında sabun köpüğü adı verilen çok hoş olmayan bir reaksiyon yaratır. Bu kombinasyon, duş kapılarınızla birlikte duş ve küvet duvarlarınızı kaplayan beyazımsı-sarı pullu bir kabuk oluşturur. Ayrıca, uzun zaman temizlenmezse kalınlaşabilir ve banyo halkasını yaratabilir.

1. Duş Duvarlarından Sabun Köpüğü Nasıl Çıkarılır?
Camınızı, armatürlerinizi, duş duvarlarınızı veya duş kapılarınızı temizlemek istiyorsanız sirke spreyi deneyebilirsiniz. Sadece kirli yok etmekle kalmaz, aynı zamanda parlaklığı da geri kazandırabilir. Duş Başlığını Kirden ve Kireçten Temizlemenin Kolay Yolu

Temiz bir sprey şişesinde 1 su bardağı su ve 1 su bardağı sirkeyi karıştırın. İsterseniz bir yemek kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin. İyice sallayın ve duş duvarlarınıza, armatürlerinize ve cam kapılarınıza püskürtün. Yaklaşık 20 dakika bekletin ve ardından süngerle yavaş daireler çizerek fırçalayın. Özellikle pullu alanlar için yumuşak kıllı fırçayı çıkarın. Durulayarak temizliği bitirin.

2. Küvetlerde ve Lavabolarda Sabun Köpüğünü Temizleyin
Fiberglas veya porselen küvetinizin ve lavabonuzun içi , banyo yaparsanız veya gerçekten sert suya sahipseniz sabun köpüğünün ağırlığını görebilir. Bu alanlar için biraz daha güçlü bir madde gerekir.

Yaklaşık 1/4 ila 1/3 bardak sirkeye bir bardak karbonatı ekleyin. (Ovma macunu yapmak istiyorsunuz.) Bir sünger kullanarak, kalın sabun köpüğü alanlarına özellikle dikkat ederek macunu küvete veya lavaboya ekleyin.
20-30 dakika bekletin. Fırçayı kullanarak tüm alanı dairesel hareketlerle fırçalayın ve durulayın. Duş Camından Kireç Nasıl Çıkarılır?

3. Yıllarca Kalmış Sabun Köpüğü Nasıl Temizlenir?
Sirke ve kabartma tozu güçlü bir kombinasyondur. Bununla birlikte, yıllarca kalmış sabun köpüğünü temizleme işleminiz varsa, bu yeterince zor olmayacaktır. Hidrojen peroksit, sirkenin tüm gücüne sahiptir, ancak bu gerçekten zor lekeler için harika bir ağartma maddesi içerir.

2 su bardağı karbonatı 1 su bardağı hidrojen peroksit ile karıştırın. Daha küçük bir partiye ihtiyacınız varsa, 2:1 oranında karıştırın. Bir bez kullanarak macunu sabun köpüğüne uygulayın. En az bir saat bekletin. Biraz su ekleyin.
Küveti dairesel hareketlerle fırçalamak için fırçayı kullanın.

4. Fayanslardan Sabun Köpüğünün Temizlenmesi
Fayans duvarlarınıza gelince bulaşık deterjanı ve sirkeyi kullanın. Bu ikisi, fayanslarınızdaki sabun köpüğünün giderilmesi söz konusu olduğunda ödüllü bir savaşçı gibidir. Duş Perdesini Temizlemek İçin Basit Bir Tüyo

1-2 bardak sirkeyi mikrodalgada 30 saniye ısıtın. Kaynatmayın. Bir sprey şişesine eşit miktarda bulaşık deterjanı ekleyin. Isıtılmış sirkeyi dökün. Karıştırmak için sallayın. Fayanslara püskürtün. Karışımı 25-45 dakika bekletin. Süngerle silin. Kalan sabun köpüğü için süngere biraz karbonat ekleyin ve dairesel hareketlerle ovalayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
469TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler