Ana SayfaYEMEKİÇECEKLERPortakal Suyunu Seviyorsanız Bir Daha Düşünün

Portakal Suyunu Seviyorsanız Bir Daha Düşünün

Kahvaltınızla bir bardak taze portakal suyu içmeyi seviyor musunuz? Yanıtınız evet ise yazımızı okuyun ve düşünün. Belki de portakal suyu içmek o kadar da iyi olmayabilir.

Kilo Sorunu
Yapılan araştırmalar portakal suyundaki meyve şekerlerinin vücuda sıvı olarak girdiği için çok çabuk emildiğini gösteriyor. Vücuda o kadar hızlı girdikleri için, vücut bu şekeri kolayca yağa çevirir. Bu, oldukça hızlı bir şekilde kilo alabileceğiniz anlamına gelir ve daha fazla vücut yağına sahip kişilerin diyabet hastası olma şansı artar. Mandalina, portakal kadar c vitamini içerir mi?

Kalori
Her gün bir bardak portakal suyu içerseniz, yılda 53.000 ekstra kalori tüketeceğinizi biliyor muydunuz? Portakal suyu sadece çok fazla kalori içermiyor, aynı zamanda çok fazla şeker içeriyor. Günde bir bardak portakal suyu yılda 14 kilo şekere karşılık gelir. Bir bardak portakal suyu, bir bardak kola kadar şeker içerir. Bu nedenle, portakal suyu sağlıklı görünse de, kilo vermenize yardımcı olmaz.

Sizi henüz portakal suyunun çoğu insanın düşündüğü kadar sağlıklı olmadığına ikna etmediysek, sizin için daha fazla gerçekleri ortaya koyacağız. Kalorilerin ve şekerlerin yanı sıra, portakal suyunun daha da olumsuz tarafı vardır.  Portakaldan daha fazla su nasıl çıkarılır?

Bir bardak portakal suyu sağlayan portakalı bir tabağa koyacak olursanız, o kadar portakalı bir anda yemeniz mümkün olmaz. Ayrıca portakal yemek, porkatal suyu içmekten daha fazla lif sağlar. Genel bir kural olarak, meyve yemek, içmekten daha sağlıklıdır.

C vitamini
Portakal suyunda şekeri tüketmeden C vitamini alımınızı arttırmak ister misiniz? Birçok sebze portakaldan daha fazla C vitamini içerir. Bir portakal yaklaşık 50 ila 75 miligram C vitamini içerir. Brokoli, kırmızı biber ve lahana, 90 miligram C vitamini içerir. Yani portakal suyu içmeden de ihtiyacınız olan C vitaminini alabilirsiniz. Bu sebzelerden daha fazlasını diyetinize dahil edin. Sabahları bir portakal yiyin ve bu üç sebzeden birini yemeğinize ilave etmeniz yeterli olacaktır. C vitamini eksikliğinin sessiz belirtileri

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler