Ana SayfaSAĞLIKEGZERSİZSallanan Kollar Nasıl Sıkılaştırılır?

Sallanan Kollar Nasıl Sıkılaştırılır?

Kollarınızın etrafındaki sarkık deriden kurtulmak, üst bedeninize daha belirgin bir görünüm verebilir. Sıkı kollar, mayo veya kolsuz giyisilerinizi rahatlıkla giymenizi sağlar. Kollarınızı sıkılaştırmak için yağ yakmak ve kas yapmak gerekir. Vücudun yağsız kas kütlesinin büyümesini sağlamak için alt vücut dahil tüm kas gruplarını eğitmeniz gerekir.

Kardiyo egzersizine katılarak haftada beş gün geçirin. Her seans yarım saat sürmeli ve orta seviye aerobik aktiviteler içermelidir. Bazı egzersiz örnekleri arasında bisiklete binme, jogging, tenis ve yüzme sayılabilir. Oturarak yapabileceğiniz 5 kolay egzersiz

Haftada üç ila beş gün kuvvet antrenmanı egzersizleri yapın. Hem üst hem alt vücut kas gruplarında çalışmalısınız. Seanslar arasında kas gruplarını dinlendirmek için bir gün ayırın.

Birkaç şınav yapın. Kollarınızı yere düz olarak yerleştirin ve omuz genişliğini birbirinden ayırın. Vücudunuzu ayaklarınızla kaldırın veya sizin için daha rahat olması durumunda dizlerinizi bükün. Vücudunuzu yere bastırın ve ardından vücudunuzu tekrar başlangıç ​​pozisyonuna getirmek için kollarınızı kullanın. On ila 20 tekrarlı iki set gerçekleştirin.

Direnç oluşturmak için dambıl kullanın. Kollardaki aşırı yağlardan kurtulmak için pazuları çalıştırır. Pazularınız için, kollarınızı kenarlarınıza yakın bir yere koyun ve dumbılları tutarken avuçlarınız dışa doğru baksın. Ağırlıkları göğsünüze getirin ve ardından başlangıç ​​pozisyonunuza bırakın. Yan karın yağlarından kurtulmanın kolay yolları

Bir başka farklı hareket olarak sırtınızı hafifçe öne eğin. Dumbbılı tutarken dirseğinizi bükün ve dirseği gövde ile hizalayın. Ardından dirseğinizi düzeltin. Başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve diğer kolu çalıştırın.

Yeni başlayanlar, üç ila beş kiloluk dambıl seçmeli. Egzersize sekiz ila 10 tekrardan oluşan bir setle başlayın ve hazır olduğunuzda daha fazla set ekleyin. Ağırlıkları aşamalı olarak arttırın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler