Ana SayfaHAYATZiploc(Kilitli) Torbaları Yıkamanın Doğru Yolu

Ziploc(Kilitli) Torbaları Yıkamanın Doğru Yolu

Oldukça dayanıklı olan bu kilitli torbaları defalarca kullanabilirsiniz. Ancak bu torbaları kullandıktan sonra nasıl temizlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bir plastik torbayı yeniden yapmak için temizlemede kullanacağınız suyun 4 katı gereklidir. Tabii ki, çiğ et ve yağlı, kremsi soslar gibi belirli gıdalar söz konusu olduğunda veya torbada bir delik oluştuğunda bakterilerin üreyebileceğini düşünerek tekrar kullanmayın.

1. Doğru poşetlerle başlayın
Ziploc torbalarının tekrar kullanılması, doğru torbaları seçmekle başlar. Daha kalın, derin dondurucu versiyonlu torbalar demektir. Daha fazlasını dayanacak şekilde yapılmışlardır, bu nedenle, boşaltın, yıkayın ve onları tekrar kullandıkça daha esnek ve dayanıklı hale getirin. Kilitli Poşetleri Yanlış Kapatıyor Olabilirsiniz!

2. Onları ters çevirin
Tahıl veya atıştırmalık yiyecek gibi kuru bir şeyler olan bir çantayı yıkarsanız, hızlı bir durulama yeterli olur. Daha farklı şekillerde kullandıysanız torbanın en küçük yerine bile erişmek için torbayı ters çevirin.

3. Soğuk ya da ılık (sıcak değil!) Su kullanın
Bulaşık sabunu ve temiz bir sünger kullanarak temizleyebilirsiniz. Torbaları soğuk veya ılık su ile yıkayın. Plastik, yüksek sıcaklıkların üstesinden gelmek için değildir. Bunun için içine de hiçbir zaman çok sıcak bir yiyecek koymayın, çünkü plastik özelliğini kaybedebilir.

4. Hava ile kurutun
kilitli torbalarınızın küflü veya kokulu olmasını istemiyorsanız en etkili çözüm onları hava ile kurutmaktır. Onları bir kurutucu rafa veya tahta kaşıklarınızın üzerine asın, dik durmasını sağlayarak her yerinin kurumasına yardımcı olun. Kilitli Dondurucu Torba ile Yapabileceğiniz 11 Mükemmel Şey

Not: Bulaşık makinesinde de kullanabilirsiniz
Bulaşık makineniz varsa, Ziploc torbalarını orada kirli kaseler ve gözlüklerle birlikte atabilirsiniz. Torbayı bulaşık makinenizin üst rafına yerleştirin ve havayı ve püskürtücüler onları vurduğunda etrafa itilmeleri için onları sabitlemeye çalışın. Bulaşık makinenizin hava kurutucusu torbanın kurumasına yardımcı olacaktır.

Unutmayın torbanızı elde yıkayıp, hava ile kurutursanız uzun süre dayanabilir. Taze Otları Kışa Saklamak İçin Yaratıcı Bir İpucu

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler