Ana SayfaAİLEPETKöpekler Neden Ayakkabı Yer? Nasıl Vazgeçirilir?

Köpekler Neden Ayakkabı Yer? Nasıl Vazgeçirilir?

İster 20 çift ister birkaç çift ayakkabınız olsun, köpeğinizin ayakkabılarınızı çiğnemesini istemezsiniz. Davranışı durdurmak için sorunun köküne inmeniz gerekir. Ayakkabılar köpekler için harika bir çiğneme oyuncağıdır.

Ayakkabılar da genellikle ilgi çekicidir ve kokularla doludur. Ayakkabılarınız çok kötü koksa bile köpeğiniz sizden çok daha fazla koku alır. Sadece ayakkabınız değil, ziyaret ettiğiniz birçok yerin kokusu ve sizin kokunuz.

Diş çıkarma
Diş çıkaran bir yavru köpek, dişlerinin çıkmasından kaynaklanan ağrının bir kısmını gidermek için kemirmek için bir nesne arar. Bebeklerde olduğu gibi, diş çıkarken köpeklerin canı acır. Bebeklerin ağrıyı hafifletmek için diş kaşıyıcıları var. Yavru köpeklerin diş kayıcıları ayakkabılardır. Köpekler Neden Kemik Gömüyor?

Anksiyete veya Stres
Stresli veya endişeli köpekler çiğnemek için ayakkabı alabilir. Bu duyguları, belki de rutindeki bir değişiklik veya ayrılık kaygısı nedeniyle hisseden bir köpeğiniz varsa, zihinsel ıstıraplarını gidermek için bir tür nesne arayabilirler. Ayakkabılar iyi bir dikkat dağıtıcı olabilir, ancak yine de bu davranışın devam etmesine izin vermeniz önerilmez.

Köpeğinizin Ayakkabı Çiğnemesini Nasıl Durdurursunuz?
Başlamak için, ayakkabılarınızı köpeğinizin ulaşamayacağı bir yere koymalısınız.

Köpeğinizi bir ayakkabıyı çiğnerken yakalarsanız, onu cezalandırmamak önemlidir. Aksine, onlara kesin bir “Hayır” deyin. Ardından ayakkabıyı alın ve doldurulmuş güvenli bir çiğneme oyuncağı verin. Veya kemik verebilirsiniz. Onlara bol miktarda çiğneme fırsatı sağlayabilir, ancak bakteri içermediğinden emin olmak için pişmiş markaları arayın. Köpek Sahibinin Bilmesi Gereken Hayat Kurtarıcı İpucu

Ayakkabıyı uygun bir parçayla değiştirerek köpeğinize neyin uygun olup neyin olmadığını öğretmiş olursunuz. Cezanın olmaması köpeğinizle aranızdaki bağın zarar görmesini de engelleyecektir.

Köpeğiniz endişeli veya stresliyse, rutinine daha fazla egzersiz eklemek inanılmaz derecede yardımcı olabilir. Gün boyunca aktiviteyi sürdürmek, sadece 20 veya 30 dakikalık artışlarla bile olsa, zihinsel ve fiziksel uyarı sağlarken kaygıyı azaltabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler