Ana SayfaEvBANYOBanyo Tavanındaki Küf Nasıl Yok Edilir?

Banyo Tavanındaki Küf Nasıl Yok Edilir?

Küften gerçekten kurtulmak için sadece temizlemeniz değil, aynı zamanda öldürmeniz de gerekir. Banyo tavanındaki küf, on metrekare veya daha az bir alanı kaplıyorsa, küçük bir alan olarak kabul edilir ve doğru prosedürleri izleyerek kendi başınıza temizlemeyi halledebilirsiniz.

Güvenlik için Gerekli Öğeler
Küf çıkarmak ciddi bir iştir. Bu nedenle, bazı güvenlik malzemeleri kullanın.

Toksik küfe karşı bireysel koruma
Gözlük
Eldivenler
Pamuklu yüz maskesi Buzdolabı Lastiklerindeki Küfü Temizlemenin En Hızlı Yolu

Banyo Tavan Kalıbını Temizlemeden Önce Atılması Gereken Adımlar
Küf sporlarını yaymamak da önemlidir. Yani, yapmanız gerekenler:

Temizleme işlemi sırasında sporların evin diğer alanlarına yayılmaması için havalandırma deliklerini kapatın. Bir pencere açın.

Banyo Tavanından Küf Temizleme
Küfü temizlemek için yumuşak deterjan ve çamaşır suyu gerekir. Daha sonra bu adımları izleyen.

Alanı yumuşak deterjan ve ılık su içeren bir temizleme solüsyonuyla yıkayın. Etkilenen bölgeyi kurumaya bırakın. Çeyrek fincan ağartıcıyı bir litre su ile karıştırın ve solüsyonu uygulayın. 20 dakika bekleyin ve ikinci kez uygulayın. 20 dakika daha kurumasını bekleyin. Duvarlarınızdaki Küfleri Temizlemek İçin Doğal Çözümler

Küfü Temizledikten Sonra
Temizledikten sonra tavanınızın temiz göründüğünü anlamak önemlidir. Bu, kalan küf sporlarının hayatta kalmayacağı anlamına gelmez. Tavanı temizledikten sonra tedavi etmeniz ve ilk etapta banyonuzdaki küf oluşumuna katkıda bulunan sorunları düzeltmek için adımlar atmanız gerekecektir.

Küf Sorun Olduğunda
Banyonuzda küf kokusu varsa ve tavanınızda veya duvarlarınızda küçük siyah veya beyaz lekeler varsa, tavan döşemelerinizin veya duvarlarınızın arkasında da küflenme olasılığı vardır. Bazı küfler toksinleri serbest bırakır ve gizli küf sağlıklı insanlarda bile sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu toksinlere yüksek miktarlarda maruz kaldığınızda, aşağıdakileri içeren semptomlardan muzdarip olabilirsiniz : Küf ve Bakterilere Karşı Çay Ağacı Yağı

Tükenmişlik
Mide bulantısı
Baş ağrısı
Akciğer tahrişi
Göz tahrişi

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler